تاريخچه
سال 2015-18

در تابستان سال 2015 تغییرات زیادی در تیم صورت می گیرد، بازیکنانی نظیر پیرلو، توز، ویدال و یورنته یووه را ترک می کنند و ستاره های ارزشمندی مانند دیبالا، مانژوکیچ در کنار زازا، کوادرادو، الکساندرو و خدیرا پیراهن سیاه و سفید یووه را بر تن می کنند. به این ترتیب یوونتوس با ده بازیکن جدید تغییر چهره داده و خود را برای فصل باشکوهی اماده می کند، هر چند در حین اماده سازی تابستانی، نخستین جام نیز در ماه اگوست از راه میرسد، بانوی پیر در شانگهای چین برابر لاتزیو با دو گل پیروز میشود و جام سوپر کوپای ایتالیا را به خانه می اورد تا اماده فصل سخت پیش رو شود


فصل از راه میرسد، کمی ناخوشایند تر از فصول قبلی، ده بازی از شروع فصل گذشته و یوونتوس در رده دوازدهم ایستاده، شرایط چندان رضایت بخش نیست و پس از شکست برابر ساسولو، مربیان تیم برای بهبودی شرایط به کمک دو مهره باتجربه تیم مانند بوفون و اورا ضمن دادن روحیه مبارزه طلبی به سایر بازیکنان تاکید می کنند که پیراهن یووه تا چه اندازه معتبر است و باید برای این تیم تا توان دارند مبارزه کنند.

از ان لحظه به بعد یووه دیگر متوقف نمی شود و در 26 بازی آینده خود به 25 پیروزی دست می اید، تمام رقبا یک به یک از سر راه برداشته میشوشد و بعد از شکست دادن ناپولی، یوونتوس به صدر جدول برمیگردد و تا پایان فصل هرگز از صدر تکان نمی خورد. یک روز پس برتری ارزشمند یووه در فلورانس برابر رقیب دیرینه در حالی که بازیکنان در زمین تمرین وینوو در حال تمرین بودند، رم برابر ناپولی پیروز می شود و با محاسبات امتیازی و با توجه به شرایط جدول و امار بازی های باقی مانده، بانوی پیر قهرمان ایتالیاست. به این ترتیب بیانکونری پنجمین قهرمانی متوالی خود را جشن خواهد گرفت، این دومین دوره از قهرمانی پنج ساله متوالی یوونتوس در تاریخ است. پیروزی ها ادامه دارد و در 21 می این تیم در فینال کوپاایتالیا نیز برابر میلان به برتری می رسد و جشن یووه برای فتح دو جام در سال کامل میشود. افتخاری که تاکنون تیم دیگری در ایتالیا نتوانسته به ان دست یابد. یوونتوس ایتالیا دست به کار بزرگی میزند و تاریخ ساز میشود و هشتک # Hi5tory در شبکه های اجتماعی به وفور دیده میشود.

فصل دیگری در راه است و یوونتوس برای افتخارافرینی و ادامه راه بزرگی که به ان می اندیشد، برنامه ریزی میکند. برای تقویت تیم بازیکنانی در نظر گرفته میشود. در این فصل تاثیرگذاری دنی الوز، پیانیچ و ایگوایین برای موفقیت تیم چشم گیر بود. یووه در ایتالیا بی رقیب است و تقریبا قهرمانی این فصل نیز از پیش، پیش بینی شده و دنیای فوتبال یووه را قهرمان ایتالیا می داند. فصل بدون مشکل برای بانوی پیر پیش می رود و رقبای ایتالیایی یکی پس از دیگری از پیش روی برداشته میشوند و سیاه و سفیدهای شهر تورینو تا پایان صدرنشین می مانند و در نهایت ششمین قهرمانی متوالی نیز به دست می اید تا #Le6end نشان دهنده ارزشمندترین افتخار فوتبال ایتالیا در سری آ باشد. افتخاری که بار دیگر یووه آن را به نام خود ثبت کرد. در کوپاایتالیا نیز موفق به برتری در دیدار فینال میشود و در رم برابر لاتزیو به پیروزی می رسد و سومین جام متوالی کوپاایتالیا را نیز به خانه می برد.


شاگردان مکس الگری در لیگ قهرمانان نیز می درخشند، پیروزی برابر پورتو، بارسا و موناکو و رسیدن به فینال کاردیف، هر چند که در بازی فینال برابر رئال مادرید نمی توانند نمایش قابل قبولی ارائه دهند و با شکست برابر این رقیب اسپانیایی به فصل درخشان خود پایان می دهند.


پس از تاریخ سازی و نمایش افسانه وار در شش سال گذشته، نوبت به یکی دیگر از فصول درخشان یووه میرسد. حالا وقت ان رسیده تا رشد و تکامل افتخارات پس از #Hi5tory, #Le6end, به #My7h برسد تا تفکر پیروزی و افتخار که از سال های گذشته شروع شده به خوبی نمایان شود. هر چند که از هفت سال پیش که یووه افتخارات دوره جدید خود را شروع کرد، از هشتک خبری نبود و حالا مدتی ست که علامتی ست برای نشان دادن و مطرح کردن در شبکه های اجتماعی.


در پایان این فصل نیز هفتمین اسکودتوی متوالی و چهارمین قهرمانی متوالی در کوپا ایتالیای بانوی پیر به ویترین افتخارات اش اضافه میشود، هفت، هفت عددی خاص، عددی که ریشه در تاریخ، فرهنگ، فلسفه، ادیان و افسانه های باستان دارد اما از 13 می 2018 برای دنیای ما و دنیای فوتبال ما معنایی جدید گرفته و آن یعنی یووه.


مطمئنا هفت پیروزی متوالی در دنیای فوتبال افتخار بزرگی ست، اما این پیروزی های متوالی و ارزشمند به هیچ عنوان از انگیزه شاگردان الگری را برای ادامه راه و کسب موفقیت و پیروزی نکاسته و این تیم به دنبال آغاز فصل جدید با خواسته ها و جام های قهرمانی دیگری فکر می کند. به ترکیب تیم بازیکنانی نظیر امره جان، پرین، کانسلو، اسپیناتزولو اضافه میشود و در ادامه بونوچی نیز پس از یک فصل جدایی و بازی در تیم میلان بار دیگر به یووه برگشته، اما در میان اسامی تمام بازیکنان جدید و قدیمی لیست یووه نامی ویژه دیده میشود، ستاره ای مشهور که دنیای فوتبال را برای سالیان زیادی ست که معطوف خود کرده، کریستیانو رونالدو، سوپر ستاره و قدرتمندترین بازیکن جهان که از رئال به یوونتوس امده.


مطمئنا فصل با شرایط و توجهات ویژه ای شروع میشود و یوونتوس خیلی زود با فاصله امتیازی خود با سایر رقبا ثابت میکند که در این فصل نیز به هیچ چیز جز پیروزی و قهرمانی فکر نمی کند. در ماه سپتامبر یووه با ناپولی تیم دوم جدول شش امتیاز اختلاف داد اما در پایان فصل این اختلاف به یازده میرسد و پنج بازی پیش از اتمام فصل هشتمین قهرمانی متوالی خود را به نام خود ثبت میکند، این یک نمایش فوق العاده و یک تاریخ سازی بی نظیر است که یوونتوس دست به ان زده و این بار هشتک #W8ndeful بازگو کننده افتخار و شکوهی ست که بانوی پیر در حال رقم زدن ان است.