مقالات آرشیو خبر ها
خشمی که ناگهان به نقطه انفجار خود رسید

خشمی که ناگهان به نقطه انفجار خود رسید

خشم نهفته اما عمیق که گاهی غیر قابل مهار است در شرایطی فوران می کند، آنچه که در دقایق پایانی دیدار فینال کوپا ایتالیا میان یوونتوس و آتالانتا روی داد تنها بخش کوچکی از تنش ها، انتقام ها، شادی و حتی کنایه هایی بود که می توانست احساسات متضاد مربی ای به نام ماسیمیلیانو الگری را که با آن زندگی می کند را نشان دهد، زمانی که تمام این احساسات را برای مدتی تحمل کنی در لحظه ای رفتار و واکنشی خواهی داشت که آمیزه ای از تمام آن ها را بروز خواهد داد و زمانی که آن رفتار از تو سرزند، همان لحظه حساسی ست که ثابت می کند این بار کنترل خود را از دست دادی و دیگر تحمل پنهان کاری تمام شده است.

 

ابتدا عصبانیت کنار زمین، فریادهای متوالی به نحوه قضاوت و سوت های داور که به نظر می رسد علیه یوونتوس است، اخراج شدن و بعد پرتاب کت و کراوات و بعد فریادهای بلند بر سر داوران و در ادامه پیراهنی که تقریبا پاره شده، خشمی که ناگهان به نقطه انفجار خود رسید هر چند که بعد فروکش شد و با سوت پایان بازی همراه شد با لبخند، شادی و جشن در کنار بازیکنان اش که در چند تصویر نیز چهره به یادماندنی خاصی از شادی مربی در شبی که با رسیدن به قهرمانی پنجم خود رکوردار نیز شده بود ثبت شد. در چنین شرایطی چرا شادی فتح یک جام بعد از سه سال با حواشی عجیبی جا به جا شد و اوضاع یووه را بهم ریخت.

 

شرایط در یووه کمی غیر عادی ست آن هم تنها یک روز بعد از قهرمانی در کوپاایتالیا. درگیری، خشم، اظهار نظرهای متفاوت و جنجالی که نشان می دهد باشگاه یووه با پرونده مکس الگری و خشم او در دقایق پایانی بازی دست و پنجه نرم می کند. برای هر تصمیمی باید مسائل مختلفی تحت بررسی و ارزیابی قرار گیرد و به عواقب آن فکر کرد، بنابر این باید منتظر ماند تا فهمید داستان این جنجال جدید به کجا خواهد انجامید.

 

اما روابط مکس الگری با یووه از کجا راه پایان را شروع کرد، به نظر میرسد که همه چیز از آغاز همکاری مدیریت جدید باشگاه برمی گردد، تقریبا اوایل ژانویه سال جاری میلادی، درست از همان نقطه ای که روند رو به رشد و نتیجه گیری های غیر قابل انتظار بانوی پیر در هفته های پایانی نیم فصل نخست به یک بن بست فاجعه باری رسید و شرایط را به جایی کشاند که بیانکونری از کسب یک امتیاز در هر دیدار خرسند می شد!

 

آنچه که شب گذشته روی داد آخرین تلاش ها برای پنهان کردن روابط سرد و غیر قابل بازگشت میان الگری و جونتولی را از میان برد تا شاید بحران لاعلاج مکس و بیانکونری با اعلام اخراج او به پایان رسمی خود برسد.

 

خشم الگری، رفتار او و اظهارنظرهای متفاوت در این خصوص که مطمئنا با بزرگنمایی هایی نیز همراه شده در کنار صحبت های خبرنگاران که مدعی شده الگری از کلماتی علیه شخص خبرنگار و یا حتی مدیران باشگاه استفاده کرده باعث شد تا مسولین باشگاه شرمساری خود را از نحوه برخورد و رفتار مربی تیم شان اعلام کنند. اما به نظر میرسد مدیران یووه بیشتر به دنبال استفاده از این رفتار به سود نیز هستند تا به نحوی مکس الگری را از سرشان دور کنند، آن هم با کمترین ضرر مالی، زیرا این مربی تاکید کرده در صورت برکناری از حق مالی خود به هیچ عنوان نخواهد گذشت، اما رفتار و صحبت های ماسیمیلیانو الگری می تواند جرایمی برای او به همراه بیاورد که باشگاه از آن بهره مند شود.

 

واکنش مکس الگری به داور بازی و یا مدیران باشگاه از جمله جونتولی بود که حاشیه ساز شد؟

 

همه از اعتراض شدید مکس الگری و کندن کت و کراوات اش بعد از تصمیم داور و اخراج اش می گویند اما گویی مشکل اصلی جای دیگری ست. زمانی که سوت اتمام بازی کشیده شد و بازیکنان برای جشن گرفتن خوشحال و سرخوش بودند و مربی این بار با ظاهری مرتب و کت پوشیده همراه بازیکنان اش اصرار عجیبی به جشن گرفتن داشت و فقط می خواست با بازیکنان جشن بگیرد. این بار مربی با کلماتی که تنها لفظ برو مشخص بود رو به مدیران باشگاه که در انجا حاضر بودند روانه می کرد، گویی مربی قصدی روشن از بیان این کلمات داشت و می خواست تاکید کند که:

 

این قهرمانی فقط متعلق به بازیکنان است، همان تیم، بازیکنان و شاگردان جوان و کم تجربه که بارها در طول فصل از آنها به عنوان مربی شان دفاع کرده بود، نه مدیران کنونی یووه.

 

اما دلیل این واکنش از مربی بیانکونری که همیشه در شرایط سخت نیز از بازی بازیکنان دفاع و از تیم و باشگاه یووه تقدیر کرده بود چیست؟

 

او احساس می کرد در ماه های اخیر و با آمدن مدیریت جدید به هیچ عنوان مورد احترام و دفاع قرار نمی گیرد. او بارها در روزنامه ها خوانده و شنیده بود که مدیران به دنبال مربی جدید هستند؛ در حالی که او ابتدا در پروژه جدید یوونتوس در شرایطی که باشگاه و ترکیب تیم با بازیکنانی که او در پی در اختیار داشتن شان را داشت همخوانی نداشت قدم برداشته بود و این عدم اعتماد و کنار گذاشتن اش آن هم غیر مستقیم در رسانه ها برای او غیر قابل قبول بود. پس او خشم و انتقاد خود را با روانه کردن تیمی که به نخستین جام قهرمانی اش بعد از سه سال دور فکر می کرد و با اعتماد مجدد به بازیکنان کم تجربه و کسب قهرمانی خواست به مدیران جدید یووه بگوید که اگر اعتماد گذشته به او وجود داشت همانند نیم فصل نخست دست به شگفتی میزدند.

 

به هر حال بدون شک برای اتفاق هایی که شب گذشته روی داد محرومیتی با توجه به گزارش داور وجود خواهد داشت (گفته شد دو جلسه محرومیت برای مکس الگری) اما اینکه مدیران باشگاه چه تصمیمی بگیرند بستگی به بررسی موارد زیادی از جمله مسائل مالی مربوط به مفاد قرارداد دارد ولی با توجه به روابط مربی و باشگاه یا بهتر بگوییم مدیران فعلی یووه می توان گفت شرایط برای همراه هم پیش رفتن در مسیر کنونی یووه چندان مهیا نیست و تنها نحوه پایان دادن فعالیت الگری در یووه و خداحافظی او و سران یووه مورد توجه است که آیا بدون تشکر و فشردن دستان همدیگر خواهد بود و یا آشتی ظاهری میان شان برای کم شدن مشکلاتی که حتی بعد از برکناری الگری نیز وجود خواهد داشت؛ همراه خواهد شد.


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
طناز احدی مقدم
طناز احدی مقدم«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: