رویدادها آرشیو خبر ها
نامه دلیخت خطاب به مینو رایولا

نامه دلیخت خطاب به مینو رایولا

سرانجام بعد از شایعات، حواشی و تکذیب های روزهای اخیر، یکی از شناخته ترین و موثرترین مدیران ورزشی دنیای فوتبال درگذشت، مینو رایولا، مرد شماره یک نقل و انتقالات سال های اخیر که تاثیر بسیار زیادی در سرنوشت بسیاری از فوتبالیست ها داشت در سن پنجاه و چهار سالگی بعد از تحمل بیماری و یک عمل جراحی بسیار سنگین و طولانی فوت کرد و این بار خانواده اش با انتشار بیانیه ای این خبر را رسمی اعلام کرد. (پنجشنبه گذشته نیز رسانه ها از مرگ او نوشتند که تکذیب شد.)

 

مینو رایولا بخشی از زندگی فوتبالیسیت های زیادی بود، کسی که برای سرنوشت و آینده فوتبالی آنان نقش مهمی ایفا کرد و در دنیای فوتبال نیز فصلی فراموش نشدنی را در تاریخ فوتبال مدرن به نام خود نوشت، حالا در کنار خانواده رایولا، بازیکنان، مدیران باشگاه ها و حتی خبرنگاران نیز دلتنگ او خواهند شد. با این حال پروژه او برای تبدیل دنیای فوتبال به مکان و فضایی بهتر برای فوتبالیست ها و افزایش شور و شوق هواداران ادامه خواهد داشت.

 

 دلیخت، مدافع هلندی یووه یک روز بعد از مرگ مینو رایولا، مدیر برنامه هایش به احترام اش مطلبی نوشت:

 

مینو عزیز، راستش برای نوشتن این پیام آماده نبودم و فکر می کنم هرگز هم نخواهم بود، برای ما بازیکنان، خانواده ات و به ویژه شخص خودت این واقعا خیلی زود بود، شما همچنان رویاهای بسیار زیادی را برای تحقق کردن داشتی، کارهای زیادی برای انجام دادن هنوز مانده، زمانی که از برنامه ریزی ها صحبت می کردی فکر می کردم دیوانه ای! اما در نهایت همیشه حق با تو بود، تو می دانستی که این دنیا چطور کار می کند، هیچ چیز غیر ممکن نبود و تو این را ثابت کردی و به تمام دنیا نشان دادی. از نخستین لحظه ای که شما را ملاقات کردم این را متوجه شدم که انسان خاص و ویژه ای هستید. واقعا بسیار متفاوت از من بودی اما همه چیز مشترک بود و مسائل مشترک زیادی وجود داشت، همچنان می خواستیم کارهای زیادی را همراه هم انجام دهیم. شما همراه تیم خود برای بازیکنان جنگیدید و به همین دلیل است که محبوب و مورد علاقه همه آنها بودید. زیرا همان طور که همیشه می گفتید، آنها مانند فرزندان شما و خانواده ات بودند. اما حالا نقش ها تغییر کرده و زمان تغییر فرا رسیده، تو همه کارها را برای ما انجام دادی و اکنون نوبت ماست تا برای کسایی که خیلی دوست شان داشتی، یعنی خانواده ات کاری انجام دهیم. من به شما قول می دهم که به عنوان یک فرزند و مانند فرزندان خانواده ات از هر چیزی که مورد علاقه ات بود به خوبی حفاظت و محافظت کنم. مینو دلم برای همه چیز تنگ میشود درست مانند زمانی که می گفتی برای من و برای آینده من برابر همه می ایستی و با همه جدی برخورد خواهی کرد، تو مدیر برنامه های من بودی اما مهم تر از آن بهترین دوست من بودی که می توانستم همیشه از تو کمک بخواهم، کسی که همیشه اماده جنگیدم برای من بود. و از همه مهتر کسی که می توانستم از زندگی شخصی ام با او صحبت کنم. کسی که آنقدر با من صمیمی و نزدیک بود که می دانست من از چه چیزهایی عصبانی می شویم و دست خودم سر چه مسائلی عصبانی میشوم. من مطمئن هستم که در زمانی دوباره شما را خواهم دید، از حالا خیلی دلم برات تنگ شده، دوستت دارم مینو.

گفتنی ست بازیکنان بزرگی مانند زلاتان، پوگبا، دلیخت، دوناروما با او کار می کردند. در گذشته نیز پاول ندود را می توان نام برد و در حال حاضر نیز در کنار دلیخت، پلگرینی و کین از بازیکنان یووه هستند که مینو رایولا مدیر برنامه های آنان محسوب میشد.


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
طناز احدی مقدم
طناز احدی مقدم«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: