تاريخچه
سال 2012-15

ورود آندرا آنیلی با تغییرات گسترده ای در تمام سطوح باشگاه همراه بود. او در وهله ی اول به بازسازی کادر مدیریت باشگاه روی آورد و جوزپه ماروتا به منظور سرپرستی بخش ورزشی و به عنوان مدیرعامل اجرایی باشگاه به کار گرفته شد. پس از فاز اول تغییرات باشگاه، بیانکونری برای بازسازی دوباره ترکیب به طور کامل آماده شده بود. ورود آنتونیو کنته که پس از 13 سال موفقیت در لباس بیانکونری به عنوان بازیکن، به عنوان سرمربی به تیم بازگشته بود نوید موفقیت های بانوی پیر را می داد.

او تصدی خود به عنوان سرمربی را با تقویت ترکیب تیم و اضافه کردن بازیکنانی همچون استفان لیختشتاینر، میرکو ووچینیچ، آرتورو ویدال و آندرا پیرلو به تیم آغاز کرد. باشگاه میلان مدافع عنوان قهرمانی در آن زمان به عنوان شانس نخست در کسب عنوان اسکودتو بود. اما شرایط تغییر کرده بود و یوونتوس برند خود را با افتتاح ورزشگاه 41000 نفری ارتقا داد تا به عنوان یک چالش گر جدی برای تاج و تخت میلان ظهور کند.

و پس از آن نوبت هنرنمایی در میدان رسیده بود. کنته با مدیریت خود توانست بسیار سریع یک تیم پر از پشتکار و در عین حال صاحب سبک که هم فوتبال جذاب و هم نتیجه گیری را تضمین می کرد در قالب جدیدی معرفی کند. یوونتوس یک نیروی غیرقابل توقف تبدیل شده یود که در نهایت موفق شد لیگ را بدون شکست به پایان برساند و سی امین اسکودتو در تاریخ باشگاه ثبت کند. فصل اتفاق غم انگیزی نیز به همراه داشت و آن جدا شدن الساندرو دل پیه رو اسطوره باشگاه پس از دوران حرفه ای درخشان خود با لباس سیاه و سفید بانوی پیر بود.

موفقیت های حارج از میدان فوتبال نیز با افتتاح موزه یوونتوس (J-Museum) همراه شد که تاریخ 115 ساله سرشار از شکوه و افتخار را برای یوونتوس به نمایش می گذاشت و به هواداران این امکان را می داد که پیروزی های گذشته را دوباره در خاطراتشان زنده کنند و برای یک آینده هیجان انگیز امیدوارانه رو به جلو نگاه کنند.

حتی با راه اندازی برنامه ای تحت عنوان "برنامه آموزش بخش جوانان*" که با ترکیب کردن ورزش و همزمان اهداف آموزشی در زمین وینوو چشم انداز برنامه ریزی برای آینده را تضمین می کرد، آینده فراتر از آن چیزی که تصور شده بود روشن تر به نظر می رسید. همچنین، در این سال، مردان کونته به فینال کوپا ایتالیا در رم راه یافته بودند. اما در تنها شکست فصل خود، فینال را به ناپولی واگذار کردند. اگر چه دو ماه بعد انتقام خود را با شکست پارتنوپی و فتح سوپرکاپ ایتالیا گرفتند.

پس از موفقیت فصل نخست، در فصل 2013-2012 ایده ی یوونتوس دفاع کردن از عنوان قهرمانی و عملکرد مناسب و موفقیت در رقابت های لیگ قهرمانان بود. پس از آن بود که موفقیت های بعدی برای بیانکونری به دست آمد: صعود از مرحله ی گروهی لیگ و قرار گرفتن در کنار تیم های قدرتمند اروپا در مرحله ی یک چهارم نهایی. همچنین، قرار گرفتن در رتبه ی اول جدول سری آ و رسیدن به دومین اسکودتوی متوالی در سه هفته مانده به پایان رقابت ها،که با در صدر قرار گرفتن از روز اول رقابت ها تا پایان آن به دست آمده بود.