نقل و انتقالات آرشیو خبر ها
شماره ی 10 بعدی چه کسی خواهد بود ؟ شماره 10 یوونتوس قطعاً به شزنی یا دشیلیو نخواهد رسید

شماره ی 10 بعدی چه کسی خواهد بود ؟ شماره 10 یوونتوس قطعاً به شزنی یا دشیلیو نخواهد رسید

سه چهارم جلوی زمین هر تیم به بازیکنانی خلاق و تکنیکی نیاز دارد؛ کسانی که قدرت حمل توپ بالایی دارند و نقشه‌های حمله را طراحی می‌کنند. همان جادوگرانی كه در لحظه‌ای جادویی تفاوت‌ها را رقم می‌زنند. بازیکنانی که از هیچ، همه چیز می‌سازند. نعمت‌هایی که آن‌قدر مهارت ذهنی دارند که فوتبال را از همیشه زیباتر کرده‌اند. از زیباترین ذهنیت زمین سخن می‌گویم: شماره 10، 10 مثل شماره پائولو دیبالا در یوونتوس.

 

از جواهر بانوی‌پیر به زودی در رسانه‌ها با لقب بازیكن سابق یووه نام برده خواهد شد و تاج و تخت شماره 10 او نیز به گزینه‌ای دیگر خواهد رسید. اما وارث شماره پائولو دیبالا در باشگاه چه كسی خواهد بود؟

 

در سال‌های اخیر دست‌كم دست‌كم شاهد چهار شماره 10 در یوونتوس بوده‌ایم. سرآمد همه آنها الساندرو دل‌پیه‌روی محبوب بود و پس از او كارلوس توز، پاول پوگبا و پائولو دیبالا میراث‌بر این شماره استراتژیك بودند. نفراتی كاملاً متفاوت با یكدیگر و البته با بازدهی‌های متمایز از هم. مرور این اسامی و مواجهه با كیفیت نام‌ها به وضوح گواهی می‌دهد كه این شماره از چه درجه اهمیتی نزد باشگاه برخوردار است.

 

شماره 10 یووه نه‌تنها كسوتی بی‌اهمیت نیست كه نیاز به آلترناتیوی محبوب دارد؛ بازیكنی با شخصیت مقتدر و فوتبالیستی با مهارت‌های چشمگیر. این شماره به همین راحتی‌ها برازنده هر بازیكنی نخواهد شد چراكه پوشیدن این لباس به مثابه در آغوش كشیدن هویت سیاه و سپید آن و انتخابی استراتژیك و موقعیتی ممتاز برای اهداف اقتصادی باشگاه است.

 

برای گمانه‌زنیِ خامدستانه و اولیه‌ در خصوص مالك آتیِ این شماره برخی از محتمل‌ترین گزینه‌ها را مرور می‌كنیم؛ نفراتی كه البته در عین قابلیت پوشیدن این شماره پر رمز و راز می‌توانند اعداد دیگری را نیز پشت لباس خود حك شده ببینند.

 

از دوشان ولاهوویچ شروع می‌كنیم؛ بازیكنی كه به نظر می‌رسد در نقطه كانونی سرمایه‌گذاری‌ها و سیاست‌های جدید باشگاه ایستاده است. درخشش احتمالی او شاید بتواند این شماره را در مركز توجهات قرار دهد.

 

گزینه محتمل بعدی؛ فدریكو كیه‌زا است؛ ستاره تابناك یووه كه درخشش‌اش آنقدر چشم‌ها را به سوی خود خیره كرده كه بعید است كسی با هم‌آغوشی او و شماره 10 یووه مخالفتی كند.

 

پروژه بازگشت پوگبا به یووه نیز می‌تواند سرنوشت شماره 10 یوونتوسِ بعد از دیبالا را به آسانی تعیین كند. او در بازگشت به خانه به پیراهن سابقش نیز دست خواهد یافت تا دور جدیدی از ماجراجویی‌اش با این شماره را كلید بزند.

 

ایده جذب آنخل دی‌ماریا نیز می‌تواند با اعطای این شماره به او همراه شود. او می‌تواند به عنوان سومین آرژانتینیِ شماره 10 پوش در یوونتوس كار خود را آغاز كند.

 

ماسیمو پاوان اما اعتقاد دارد در صورت جذب گابریل خسوس نیز، او می‌تواند با توجه به سن و سال و توانمندی‌هایش در صدر پروژه شماره 10 یوونتوس بنشیند و باشگاه را با یك شیفت ایدئولوژیك از آرژانتینی شماره 10 به برزیلی شماره 10 برساند.

 

شماره 10 یوونتوس قطعاً به شزنی یا دشیلیو نخواهد رسید؛ با این حال این پاسخ این پرسش نیز همچنان مبهم و متفاوت است:

 

چه كسی شایسته پوشیدن شماره 10 یوونتوس پس از دیبالا است؟

 
ارسالی از جامعه مجازی هواداران یوونتوس در ایران


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حسین صالحی
حسین صالحی«مدیر سایت»
ارتباط با نگارنده: