نقل و انتقالات آرشیو خبر ها
از دلایل احتمال جدایی آلوارو تا جانشینی او

از دلایل احتمال جدایی آلوارو تا جانشینی او

همیشه در مقطعی از فصل شایعات و اخبار حاشیه ای بیش از هر زمان دیگر قوت می گیرند، بسیاری از این شایعات همواره در همان حوزه شایعه باقی می ماند اما برخی از این شایعات رنگ و بوی واقعیت به خود می گیرند و در ادامه با مطرح شدن دلایلی حقایقی نیز روشن می شوند.

 

مجموعه یووه در نقل و انتقالات زمستانی امسال با اخباری در خصوص احتمال جدایی آلوارو موراتا روبرو شد، اتفاقی که در ابتدا به ذهن نمی رسید اما حالا آهسته آهسته شکل واقعیت به خود گرفته و هر لحظه امکان انتشار اخبار رسمی جدایی این بازیکن از یووه وجود دارد.

 

اما چرا این احتمال شکل گرفت؛ به نظر می رسد حدود یک ماه پیش این اسپانیایی تصمیم به تغییراتی در روند فعالیت حرفه ای خود گرفت، دلایلی مختلفی در این زمینه مطرح می شود مانند آنچه که برای قرارداد او در پایان ماه ژوئن صورت خواهد گرفت اما گویی دلیل دیگری نیز در این امر تاثیرگذار بوده که به اوایل ماه دسامبر بر می گردد.

 

در دیدار یووه برابر جنوآ که در تاریخ پنج دسامبر برگزار شد شرایطی پیش آمد که آلوارو بر آن داشت تا کمی برای تغییر پیش از موعد مقرر عجله کند. موراتا در این بازی با کارت زردی که گرفت باعث شد برنامه های مکس الگری در این بازی با مشکلاتی روبرو شود، او خیلی عصبی و بهم ریخته شده بود و برای تیم تاثیرگذاری مثبتی نداشت، مربی او را از زمین خارج کرد. هنگام خروج مکس فریاد زد به تو نیاز داشتم باید ساکت می ماندی، داری مشکل ایجاد می کنی، و پاسخ موراتا که من چه کار کرده ام! همین جملات که در دنیای فوتبال میان مربی و بازیکن مسئله عجیب و تندی نیست هر از گاهی می تواند در شرایطی که بازیکن خود نیز تمام فکر و اندیشه اش معطوف ماندن نباشد و در ذهن خود نیز در حال بررسی عواملی برای آینده اش باشد، آغازگر تغییراتی شود، تغییراتی که به نظر می رسد برای این اسپانیایی در حال رخ دادن است و همان طور که دپورتیو می نویسد:

 

یکی دیگر از فصل های پیچیده و سخت برای موراتا، مسئله ای که دیر یا زود اتفاق می افتد، این طبیعی ست که حالا باید یوونتوس را ترک کند.

 

اما در صورتی که این انتقال صورت بگیرد، یوونتوس چه خواهد کرد؟ کدام مهره و جانشینی برای این تیم مد نظر مربی ست؟

 

زمانی که شایعه ای نظیر جدایی یک بازیکن کم و بیش رنگ واقعیت به خود می گیرد، مربی و باشگاه نیز خود را آماده رویارویی با آن مسئله می کند. با این حال به نظر می رسد تا زمانی که یووه برای او جانشین مناسب پیدا نکند او نمی تواند این باشگاه را ترک کند اما یوونتوس و الگری باید به دنبال بازیکن جدید برای شماره نه خود باشند؛ حتی اگر این اتفاق در زمستان نیافتد مطمئنا در پایان فصل بیانکونری با چالشی سخت برای یافتن جایگزین روبروست که چندان آسان نیز نخواهد بود.

 

اما گویی مکس الگری گزینه ای را مد نظر گرفته و شاید در روزهای آتی نام او را به طور رسمی در اختیار مسئولین باشگاه قرار دهد. بازیکن جانشین لوئیس سوارز است، مهره ای که بیش از یک سال از آن پروژه و امتحان مسخره دانشگاه پروجا برای وضعیت بازیکنان غیر اتحادیه اروپا می گذرد. سوارز برای مکس مهره ای مناسب خواهد بود، هم از نظر فنی و تاکتیکی هم از نظر ذهنی می تواند یوونتوس الگری را یاری دهد. با این حال به نظر می رسد شرایط انتقال او در زمستان برای بیانکونری مهیا نیست و این بازیکن می تواند گزینه مناسب برای نقل و انتقالات تابستان آینده محسوب شود.


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
طناز احدی مقدم
طناز احدی مقدم«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: