مقالات آرشیو خبر ها
جام طلایی ‌تان بدون رونالدوی یوونتوس، بیشتر شبیه تشت ‌طلا است!

جام طلایی ‌تان بدون رونالدوی یوونتوس، بیشتر شبیه تشت ‌طلا است!

 

بدون ایستادن کریستیانو رونالدو (و حتی مسی) بر روی استیج اهدای توپ طلای 2018، آیا سزاوار است این جایزه را «طلا» بنامیم؟

 

هیچ تردیدی در شایستگی مودریچ، ام‌باپه و حتی واران نیست اما مگر می‌توان در این سیاره زندگی کرد و ساکنین جادویی آن را فراموش کرد؟ مگر می‌‌شود تصویر رونالدو را در قاب تلویزیون و در سرتاسر دنیا دید و مسحورِ کاریزمای ویرانگرش نشد؟ اصلاً مگر می‌شود عیار طلای امسال‌تان را در غیاب شماره 7 ما همچنان 24 دانست؟

 

اصلی‌ترین توجیه برای خروج نام رونالدو از فهرست نهایی، عملکرد بهتر نامزدهای فعلی در مقایسه با بازیکنی مثل کریستیانو رونالدو است اما مگر جایگاه او در سالی که در حال رسیدن به هفته‌های پایانی‌اش هستیم، نازل است؟

 

کریستیانو «برترین مهاجم» و «بهترین گلزن» لیگ قهرمانان اروپا در سال 2018 بوده است. با 26 گل، پس از لیونل مسی به عنوان دومین گلزن برتر رقابت‌های فصل گذشته لالیگا که پیش از جام‌جهانی به اتمام رسید، قرار گرفت، نفر دوم جایزه پوشکاش 2018 شد، در جام‌جهانی روسیه علی‌رغم حذف شدن پرتغال در مرحله یک شانزدهم و با سه بازی کمتر نسبت به چهار تیم راه یافته به مرحله پایانی با 4 گل‌زده در 4 بازی پس از هری‌کینِ 6 گله، ایستاد. پس از 9 فصل جدایی از رئال با پیوستن به یووه و لیگ تاکتیکی سری آ ایتالیا، تا همین‌جا 9 بار به عنوان بهترین بازیکن یوونتوس در دیدارهای این تیم انتخاب شده و با زدن 8 گل و دادن 5 پاسِ گل در 33 سالگی به درخشش خیره‌کننده‌اش ادامه داده است. با این فهرستِ آماری، آیا می‌توان همچنان معتقد بود نباید نام او دست‌کم در میان نامزدهای نهایی قرار می‌گرفت؟

 

دست‌های پشت‌پرده در ماه‌های اخیر به دنبال پایان دادن به افسانه رونالدو در فوتبال جهان هستند. نمی‌خواهیم این دست‌ها را ناپاک خطاب کنیم اما بی‌تردید دست‌هایی بسیار دورتر از مفهوم «عدالت» هستند. دستانی که مقابل چشم‌ها قرار گرفته‌اند تا شعله‌های پر فروغ ستاره این فصل یوونتوس از نظرها پنهان بماند.

 

خطاب به آنهایی که نه می‌شناسیم‌شان و نه منطق و تحلیل‌هایشان را درک می‌کنیم؛ به عنوان تکه‌ای از قلبِ بزرگ بیانکونری و به طرفداری از شماره 7 دوست‌داشتنی‌مان که با ورودش به تورین، آرام‌آرام در قلب و احساس‌مان منزل کرد می‌گوییم: «جام طلایی‌تان بدون کریستیانو رونالدوی یوونتوس، بیشتر شبیه تشتی آب‌طلا اندود شده است. »

 

اگر اعتقاد دارید نگاه و حرف ما شیفته‌وار، تیفوسی، رادیکال و یا در مسیر احساسات است؛ پس شاید بد نباشید تیر خلاص‌مان را برای شما در قالب جدولی مختصر به قلبِ آلوده شما شلیک کنیم:

 

 

استیجِ مراسم اعطای توپِ طلای امسال دیگر آن بهشت رویایی و همیشگی دنیای فوتبال نیست. آنها با دستان خویش ستاره تابناک سالهای پیشین‌شان را از بهشتِ کوچک‌شان راندند، غافل از آنکه پادشاه بی‌بدیل فوتبال در سال 2018، هرگز تاج و تختش را جمع نخواهد کرد و سلطنتش را در قلب طرفداران ادامه خواهد داد.


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حامد وحیدی
حامد وحیدی«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: