مصاحبه آرشیو خبر ها
به این دلیل به یوونتوس پیوستم . . .

به این دلیل به یوونتوس پیوستم . . .

اظهارات باشكوه و توصیفات گوش‌نواز و البته فراموش نكردن ستاره‌های سابق یوونتوس می‌تواند بهترین آغاز در میان غول‌های تورین و مواجهه با هواداران دو آتشه بیانكونری باشد.

 

داگلاس كاستا وینگر 26 ساله و برزیلی یووه كه به تازگی از بایرن‌مونیخ و با قراردادی قرضی به یووه پیوسته با خوشحالی از این انتقال در گفتگو با روزنامه لاگاتزتا دلو اسپورت گفت:

از آمدن به تورین احساس خوبی دارم. پیوستن به یووه یعنی آشنا شدن با سبكی دیگر از دنیای فوتبال. اینجا جایی است كه باید در آن سخت تمرین كرد. برای رسیدن به شرایط ایده‌آل و همسطح شدن با سایر بازیكنان تمام تلاش را می‌كنم و امیدوارم با تمرینات مستمری كه انجام می‌دهم به زودی به این هدف دست پیدا كنم.

 

بازیكن اسبق باشگاه گرمیوی برزیل با اشاره به باشگاه یوونتوس خاظرنشان كرد:

حضور در دو فینال لیگ قهرمانان در سه سال اخیر و میل و تلاش فراوان این تیم برای فتح این جام، مهم‌ترین دلیل پیوستنم به جمع بیانكونری است. من اینجا هستم برای فتح تمامی جام‌ها به خصوص لیگ قهرمانان. آمده‌ام تا جزئی از تاریخ باشگاه یوونتوس شوم. بی‌تردید در فاصله یك سال مانده تا جام‌جهانی نمی‌توانستم باشگاهی بهتر از یووه پیدا كنم. وقتی از گذشته یوونتوس صحبت می‌شود، بازیكنانی مثل امرسون به یام می‌آیند. همینطور سالهای درخشش این تیم در دهه‌های 90 و 200 و ستارگانی مثل زیدان، دل‌پیه‌رو، ابراهیموویچ و البته پاول ندود.

 

 

كاستا با تمجید از فوتبال ایتالیا اضافه كرد:

فوتبال ایتالیا تاكتیك‌های خاص خودش را دارد. نفوذ به حلقه‌های دفاعی تیم‌های ایتالیایی بسیار دشوار است. یووه البته از یك جهت نیز به شبیه بایرن است؛ تیمی بزرگ كه همه رقبا خواهان پیروزی در مقابلش هستند. شاید به نظر برسد كه تیم‌های میلان و اینتر قدرتمند و رقبای اصلی یووه هستند اما بازیكنان بیانكونری مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به موفقیت و اصلی‌ترین ویژگی و تمایز با سایر تیم‌ها هستند.

 

تعریف از هم‌تیمی‌ها در یووه، بخش دیگری از صحبت‌های ستاره برزیلی یووه در گفتگو با این روزنامه چاپ میلان بود:

هم‌تیمی‌هایم در یووه بازیكنان بسیاز بزرگی هستند؛ مثل هیگواین كه یك قهرمان بزرگ است. معمولاً به هر باشگاهی كه می‌روم اول از همه با مهاجمان آن دوست می‌شوم. اتفاقی كه پیش از این با لوئیس آدریانو در شاختار دونتسك اوكراین و رابرت لواندوفسكی در بایرن‌مونیخ هم افتاد. در عین حال عاشق بازی كردن با بازیكنانی مثل پیانیچ هم هستم. در بایرن نیز این اشتیاق را به تیاگو آلكانترا داشتم. من از این دست بازیكنان بسیار می‌آموزم.

 

شماره 11 یوونتوس در پایان با اشاره ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس گفت:

اینكه به تیمی پیوسته‌ام كه سرمربی‌اش با نحوه بازی من آشنایی كامل دارد و ظرفیت‌های فوتبالی‌ام را به خوبی می‌شناسد بسیار خوشایند و هیجان‌انگیز است. من اعتماد آلگری به خودم را با تمام وجودم حس می‌كنم. احساسات بسیار مثبتی نسبت به او دارم و فكر می‌كنم بتوانم با كمك مكس و سایر بازیكنان یووه چیزهای فراوانی در فوتبال به دست بیاورم.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حامد وحیدی
حامد وحیدی«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: