مصاحبه آرشیو خبر ها
موجی: به نقل و انتقالات یووه بالاتر از 10/10 می دهم! بهترین گزینه برای خط میانی یووه...

موجی: به نقل و انتقالات یووه بالاتر از 10/10 می دهم! بهترین گزینه برای خط میانی یووه...

لوچانو موجی، مدیر قدرتمند و سابق یوونتوس نظراتش را در مورد وقایع روز با رسانه های ایتالیایی در میان گذاشته است...

 

آیا خرید ایگوآیین و پوگبا با این مبالغ واقعاً ارزش دارد؟

 

نمیدانم، بستگی به این دارد که این دو چه طور در تیم های خود جا می افتند. خرید ایگوآیین ضربه ای همه جانبه است که توام با تضعیف دشمن شمارۀ یک یووه اتفاق افتاده و تبعات روانی زیادی هم در پی خواهد داشت. من در این پنجرۀ نقل و انتقالاتی به یووه نمره ای بالاتر از 10/10 میدهم! سایر تیم های ایتالیایی شایستۀ نمره کمتری هستند، بخصوص ناپولی که اشتباهاتی داشته و با فعال شدن بند آزادسازی ایگوآیین، برای پیدا کردن جانشینش آماده نیستند.

 

نظرتان در مورد کمیسیون 23 میلیونی رایولا در معاملۀ پوگبا به منچستر یونایتد چیست؟

 

قبلاً بارها با رایولا همکاری کردم؛ در رابطه با ندود، امرسون و بخصوص ایبراهیموویچ. اگر بگویم از ما درصدی نگرفت، اغراق کرده ام ولی باید قبول کنیم که او بدون شک در حال حاضر بهترین مدیر برنامه در فوتبال جهان است. اتفاقی نیس که استعدادهای بزرگی چون دوناروما به طرف وی جذب شده اند. رایولا در جلب اعتماد ستارگان بزرگ و بخصوص آنهایی که قیمت بالایی دارند و حقوق بالایی میگیرند تبحر زیادی دارد. در مذاکرات یک سانتی متر هم عقب نشینی نمیکند و ترس برایش تعریف نشده است! فوتبال را نیز خیلی خوب می فهمد.

 

رقیب یووه در کسب اسکودتو چه تیمی است؟

 

در حال حاضر هیچ تیمی! یووه علاوه بر اینکه خریدای بزرگی کرده، محتمل ترین رقبایش را نیز با گرفتن ایگوآیین و پیانیچ تضعیف کرده است. یووه صرفاً یک باشگاه فوتبال نیست، بلکه یک کمپانی است و مانند یک کمپانی هم اداره میشود، بخصوص در زمینۀ مدیریت بودجه. آنها می دانند که چطور داشته هایشان را ارزش گذاری کنند، بدون اینکه هر سال مانند تیمای دیگر یللی تللی کنند، 3‐4 بازیکن را برای چند پست خاص می گیرند و تمام. تیم شگفتی ساز این فصل، ساسولو خواهد بود.

 

منظور شما چه تیم هایی است، نام ببرید؟

 

بعنوان مثال اینتر همیشه در هرج و مرج است و مانچینی کلاً در اشتباه است. وی سال گذشته 7 بازیکن خرید و تمامی آنها را رد کرد. خرید فلیپه ملو و شقیری چه معنایی داشت؟ شنیده ام رفتنش از اینتر به این دلیل است که میخواهد مانند دوران مربی گری اش در انگلیس اختیارات گسترده تری داشته باشد ولی باز هم بر می گردم به حرفی که زدم؛ با خریدهایی که فصل پیش کرد، استحقاق چنین ارتقای پستی را ندارد.

 

آیا یووه حالا مدعی کسب لیگ قهرمانان است؟

 

در ایتالیا که قوی ترین است ولی رسیدن به قهرمانی اروپا نیاز به کار بیشتری دارد. قطعاً می تواند فاتح دو گانۀ داخلی شود و فوتبال هم عنصر عجیبی است و احتمال هر چیزی در اروپا وجود دارد. تیم به نسبت فصل قبل بالغ تر شده ولی باید ببینیم رفتن پوگبا چه تاثیری می گذارد. با پوگبا خط هافبک یووه تکنیکی و غیر قابل پیش بینی بود، بدون وی متشکل از تعدادی بازیکن سخت کوش است. بهترین گزینه از بین اسامی که این روزها مطرح می شود، از نظر من ویتسل است. وی در مقایسه با پوگبا سخت کوش تر است و کمتر حالت انفجاری دارد. این واقعیت که یووه پوگبا را به عنوان بازیکن آزاد گرفته و حالا 110 میلیون می فروشد، شایستۀ تقدیر است؛ پر سود ترین معاملۀ تاریخ فوتبال!

 

10 سال از کالچوپولی می گذرد. امروز چه حرفی برای زدن دارید؟

 

همانی که قبلاً هم زدم؛ یک نمایش کمدی! همین امروز بازیکنانی هستند که به دخالت در شرط بندی بازی ها اعتراف کرده اند و همچنان به فوتبال بازی کردن ادامه می دهند ولی من ممنوع الکارم. امیدوارم که در دادگاه استراسبورگ سرانجام عدالت اجرا شود، چیزی که خیلی به آن امید دارم.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
فراز بزرگ نیا
فراز بزرگ نیا«نگارنده اخبار»
ارتباط با نگارنده: