مصاحبه آرشیو خبر ها
مصاحبه ای مفصل با بوفون ! در ابتدا تصور نمی کردم که ایگوایین جذب شود

مصاحبه ای مفصل با بوفون ! در ابتدا تصور نمی کردم که ایگوایین جذب شود

جان لوییجی بوفون، کاپیتان بزرگ یوونتوس در مورد فصل پیش روی فوتبال اروپا، 2016‐17 در مورد مسائل مختلف، ازجمله اهداف شخصی اش و همچنین آنچه که باشگاه در آینده بر روی آن متمرکز خواهد شد با رسانه ها به گفتگو نشست.

 

این دروازبان اسطوره ای با توجه به یک سال تلاش بی وقفه و کسب عنوان قهرمانی سری آ و همچنین کوپا ایتالیا، که به حضور در یورو 2016 ختم شد، بعد از استراحتی کافی و وافی، در کمپ تمرینی وینوو حاضر شده است.

 

نقل و انتقالات تابستانی...

 

قبل از هر چیز دوست دارم از یوونتوس تشکر کنم، به خاطر فوق العاده بودن تمام آنچه که در این 5 سال به دست آورده است، دست آوردهایی که متعلق به یوونتوس و هر کسی است که در این باشگاه حضور دارد.

 

وی ادامه داد:

 

در طول پنجره ی نقل و انتقالات تابستانی، عملکرد بی نظیری صورت گرفت به طوری که مدیران، من و حامیان تیم اعتقاد خاصی روی آن دارند. ما چندین خرید قابل توجه در سطح جهان داشته ایم، خریدهایی که اگر کودکی 6 یا 7 ساله بودم، و قصد جمع کردن آلبومی از عکس بازیکنان فوتبال را داشتم، به حتم از جمع کردن پوستر بازیکنان حال حاضر یوونتوس، لذت می بردم.

 

بوفون افزود:

 

البته آلبوم عکس بازیکنان یک مسأله است و آنچه در زمین به نمایش می گذارند مسأله ای بس متفاوت! لذا لازم است نشان دهیم که آنچه در مورد ما می گویند، در واقعیت نیز درست است.

 

چالش قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا...

 

قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هدفی شخصی است اما بیشتر از آن، هدف هر باشگاهی محسوب می شود. برای رسیدن به این هدف بزرگ، که سال هاست همراه با همکاران و همراهانمان، که همیشه بخشی از تاریخ بیونکونری بوده اند، موفق به کسب آن نشده ایم، به حتم باید خارق العاده ظاهر شویم.

 

شماره 1 جهان گفت:

 

بر روی کاغذ، یوونتوس کنونی، بسیار قدرتمند است و توانایی کنار زدن هر تیمی را از این رقابت دارد. این تیم نسبت به سال های گذشته شانس زیادی برای قهرمانی در این رقابت دارد زیرا بازیکنانی مهم به تیم اضافه شده اند که فاصله ی ما را با تیم های قدرتمند اروپا کم کرده اند.

 

گنسالو ایگوایین، مهاجم جدید...

 

در ابتدا تصور نمی کردم که ایگوایین جذب شود، اما وقتی همه در این مورد شروع به صحبت کردند، جذب او محتمل تر شد. در تمام دورانی که با ناپولی رو در رو شده ایم به قطع ایگوایین یکی از خطرناک ترین بازیکنانشان بوده است. او یک مهاجم در کلاس جهانی است، کسی که پیش از پیوستنش به یوونتوس تحسینش می کردیم، و حال بیشتر برایش احترام قائلیم. با توجه به انتقاداتی که از انتقالش به تورین با آن مواجه شد، به نظرم بازیکنی که شجاعت این کار را داشته، به حتم شخصیت بزرگی نیز داشته است و همین دلیل است که این انتخاب متفاوت را برایش آسان تر کرده است.

 

جیجی ادامه داد:

 

به اعتقاد من، هر کسی همچون ایگوایین که سه سال موفق را در ناپولی گذرانده و گل های زیادی را به ایشان تقدیم کرده است، حق دارد، برای آنیده خود تصمیم بگیرد، همانطور که بند آزادسازی گنجانده شده در قرارداد وی، بر حق وی برای این کار صحه می گذارد. علاوه بر ایگوایین، ما بازیکنان دیگری نیز جذب کرده ایم که اگر قابلیت ها و توانایی های خود را نشان دهند، و خودشان را در کمک به تیم اثبات کرده و به سختی تلاش کنند، به اعتقاد من، امسال به طور قابل ملاحظه ای پیشرفت کرده ایم.

 

بوفون در ادامه به تیم ملی پرداخت و گفت:

 

ما یک راه طولانی را رفتیم و ما رویایی را همراه با مردمی که دوباره علاقه به آزوری را در خود یافتند و ما آن را احساس کردیم، زندگی کردیم. اما متأسفانه سفر ما به انتهای خود رسید، و آنگونه رقابت ها پایان یافت؛ ما توانایی ادامه ی این شکوه را داریم. با این حال ما حسرت نمی خوریم.

 
ارسالی از حمید رضا شمس


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حسین صالحی
حسین صالحی«مدیر سایت»
ارتباط با نگارنده: