چرا نسخه جدید پائولو دیبالا اینقدر فوق‌ العاده است؟

چرا نسخه جدید پائولو دیبالا اینقدر فوق‌ العاده است؟

 

دیبالا سوژه روز رسانه‌های ورزشی در ایتالیا است. حالا دیگر دنیای فوتبال اعجوبه‌ای دیگر رو كرده و توجهات بیش از پیش به جواهر آرژانتینی یوونتوس جلب شده است.

 

روبرتو پِروره روزنامه‌نگار و نویسنده ورزشی در گفتگو با شبكه تلویزیونی یوونتوس (JUVENTUS TV) با تمجید از نقش‌آفرینی پائولو دیبالا ستاره آرژانتینی یووه در هفته‌های اخیر، گفت:

 

میزان رشد و پیشرفت دیبالا در یووه بدون تردید خارج از اندازه‌های عادی و فوق‌العاده بوده است. او در فصل نخست حضورش در یووه چیزهای بسیاری را در این تیم اثبات كرد و سال گذشته نیز با توانمندی‌های بی‌نظیرش، خود را به فوتبال دنیا معرفی كرد.

 

این نویسنده كه در ارتباطی زنده میهمان یكی از برنامه‌های تحلیلی JTV بود، در توصیف دیبالای صل 2018‐2017 بیان كرد:

 

دیبالای فصل جدید نسخه‌ای تكامل یافته از همان بازیكن در حال پیشرفت به اضافه فاكتوری به نام «نبوغ تاكتیكی» است؛ ویژگی كلیدی كه به جز ارتقای سبك بازی او، فواید پرشماری برای یووه نیز به همراه خواهد داشت. زدن هفت گل در چهار بازی اخیر یووه می‌تواند آماری خیره كننده برای هر مهاجم محسوب شود. او تبدیل به بازیكنی شده كه هم هیگواین را به عنوان مهاجم هدف در جلوترین نقطه حركتی یووه به خوبی می‌بیند و هم كاملاً در خدمت تیم توپ را در زمین به گردش در می‌آورد. دیبالا به خوبی فضاسازی می‌كند و هرگز در انتظار فراهم شدن موقعیت یا پاسی مناسب نمی‌ماند.

 

این روزنامه‌نگار ایتالیایی در ادامه افزود:

 

او بازیكنی استثنایی و خستگی‌ناپذیر است و فكر ‌می‌كنم می‌تواند همیشه در تركیب یووه به صورت فیكس بازی كند. بازیكنان بزرگ همیشه باید فوتبال بازی كنند، هرچند مصدومیت‌ همیشه در اطراف چنین بازیكنانی به كمین نشسته است.

 

پروره با اشاره به نقش محوری شماره 10 یوونتوس در دیدار حساس این تیم مقابل بارسلونا خاطرنشان كرد:

 

سه‌شنبه روزی است كه دیبالا در آن ژنرال بلا‌منازع یووه در نیوكمپ خواهد بود. او با استقامت بدنی و تكنیكش، شبیه بمبی كه هر لحظه احتمال انفجارش می‌رود، می‌تواند در یك لحظه همه چیز را به نفع بیانكونری تغییر دهد.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حامد وحیدی
حامد وحیدی«نگارنده اخبار»
ارتباط با نگارنده: