موتور دیزل زرد رنگی كه پس از سوخت‌ گیری حریف را به آتش كشید

موتور دیزل زرد رنگی كه پس از سوخت‌ گیری حریف را به آتش كشید

 

ماشین زردپوش یووه در 20 دقیقه طوفانی جنوا مثل خودرویی كه در پمپ بنزین مشغول سوخت‌گیری است، رفته رفته و با روشن شدن موتورش با بی‌رحمی و قدرت یك ماشین دیزل جنوای سخت‌كوش را در ورزشگاه خانگی‌اش درهم كوبید تا بدون هیچ‌گونه شوخی دومین پیروزی‌اش در رقابت‌های این فصل سری آ را جشن بگیرد. این تفسیر تحلیل جالب پیشكسوت یووه و ستاره درخشان این باشگاه در دهه نود میلادی است.

 

جانلوكا ویالی بازیكن فراموش‌نشدنی یووه كه به عنوان كارشناس شبكه SKY برای تحلیل دیدار یووه در مقابل جنوا به استودیوی این شبكه تلویزیونی رفته بود پس از پایان این دیدار در آنالیز تقابل بیانكونری و روسوبلوها گفت:

 

اول از هر چیز اجازه دهید به جنوا به خاطر بازی فوق‌العاده‌اش تبریك بگویم. درست است كه باخت همیشه بد و نامطلوب است اما من امروز از جنوا سرعت بسیار بالای تیمی، سرسختی و یك شروع بسیار ترسناك دیدم؛ چیزهایی كه فكر می‌كنم تیم تحت هدایت ایوان یوریچ با نمایش امروزشان باید به داشتنش افتخار كنند.

 

مهاجم سابق تیم ملی ایتالیا با اشاره به عملكرد فوق‌العاده یووه در بازگشت به بازی پس از دریافت 2 گل، خاطرنشان كرد:

 

بیست دقیقه ابتدایی بازی یك كابوس به تمام معنا برای یووه بود؛ آنها حتی توان ورود به محوطه جریمه جنوا را نداشتند تا اینكه بالاخره بیدار شدند و نیروی‌شان به یكباره مثل موتور دیزل روشن شد. بازیكنان یووه كه انگار در 20 دقیقه ابتدایی مشغول سوخت‌گیری بودند، رفته رفته با افزایش سرعت‌شان‌ در تمامی مناطق زمین و رسیدن به یك فرم مطلوبِ تیمی، بازگشتی پر قدرت به بازی داشتند.

 

كارشناس 53 ساله شبكه تلویزیونی SKY در ادامه افزود:

 

یووه در مقابل جنوا تیمی با كلاس و دیبالا چهره‌ تأثیرگذار آن بود. مشكل خاصی در خط حمله یووه دیده نمی‌شود و امكان گلزنی هر كدام از عناصر هجومی تیم در هر بازی وجود دارد.

 

سرمربی سابق تیم‌های چلسی و واتفورد انگلیس با اشاره به عملكرد پر نوسان خط دفاعی یووه در دیدار مقابل جنوا گفت:

 

به نظر من الگری باید به صورت ویژه روی فاز دفاعی تیمش كار كند. یوونتوس برای جلوگیری از تغییر فلسفه فوتبالی‌اش در كنار به ثمر رساندن تعداد گل‌های فراوان در هر دیدار، نیازمند اقدامی ضروری در خط دفاعی و ترمیم ضعف‌های آن است.

 

ویالی در پایان صحبت‌هایش یادآور شد:

 

هر چند جدایی بونوچی و آلوز باعث دگرگونی چهره خط دفاعی بیانكونری شده اما فكر می‌كنم می‌توان دی‌شیلیو را نیز برای تقویت خط دفاعی به تركیب 4 نفره خط دفاعی یووه اضافه كرد. نباید فراموش كرد كه خط دفاعی قدرتمند اصلی‌ترین ویژگی تیم‌هایی است كه در ایتالیا برای فتح اسكودتو با یكدیگر مبارزه می‌كنند.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حامد وحیدی
حامد وحیدی«نگارنده اخبار»
ارتباط با نگارنده: