وقتی گل نمی زنی، شایسته شکستی

وقتی گل نمی زنی، شایسته شکستی

یک شوت فوق العاده از جواهر بیانکونری در کنار انبوهی از اشتباهات تیمی یووه، اشتباهات بیشمار دشیلیو و فرصت سوزی سایر مهره های یووه باعث شد تا شاگردان مکس الگری، جنوآ را با یک شکست بسیار تلخ ترک کنند. شکست دو بر یک یوونتوس برابر جنوا نشان داد که امسال یووه یک تیم تقریبا بی هویت، بدون ایده های تعریف شده و نقشه و برنامه ریزی های دقیق بود، تیمی پر اشتباه و پر نقص که هر چه کرد نتوانست هماهنگی های لازم را برای سپری کردن یک فصل متعادل به دست بیاورد و در هفته های پایانی لیگ نیز همانند هفته های نخست بسیار بی هدف و کم رمق ظاهر شد.

 

به طور کلی آنچه که از یوونتوس امسال می توان تعریف کرد تنها در یک کمله فاجعه بار خلاصه میشود، با اینکه هدف فصل یعنی صعود و حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده محقق شد اما روند نتیجه گیری و عملکرد سیاه و سفیدهای شهر تورینو به اندازه ای ضعیف بود که هیچ بهانه ای نمی تواند دلیل مناسبی برای نمایش بانوی پیر اروپا در این فصل باشد.

 

ساختار دفاعی یووه در این بازی چنان شکننده بود که نشان داد بدون کیه لینی و دلخیت بی ثبات است و در کنارش خط حمله ای بی دقت که انگیزه و شوقی برای رسیدن به گل و گلزنی در آن کمتر دیده میشود . این ضعف یووه هر از گاهی پررنگ تر میشود و عواقب خود را بیشتر نشان می دهد و امشب نیز از آن دسته از دیدارهایی بود که یوونتوس هزینه اشتباهات، بی دقتی، بی برنامگی و بی هدفی خود را با یک شکست دیرهنگام در دقایق پایانی پرداخت و بازی برده را با یک شکست خجالت آور عوض کرد.

 

مکس الگری، مربی یووه در شبی که تنها صحنه گل دیبالا نقطه درخشان نمایش تیم اش بود بعد از اتام بازی تاکید کرد که زمانی که گل نمی زنی شایسته شکست هستی:

 

بیش از حد عصبانی هستم، متاسفم برای دیداری که می توانستیم دو بر صفر برنده شویم و موفق نشدیم. نیاز به کار و بهبودی در شرایط مان هست. حرکت و حمله تیمی یکی از ما دیده شد و یکی از حریف اما فرصت گلزنی چطور، سه فرصت برای ما و یک فرصت برای آنها با این حال شما تنبیه می شوید چون واکنش و عملکرد خوبی نداشتید. ما دیدارهایی را در دقیقه نود و دو بردیم و حالا امشب از دست دادیم و این شکست تاثیر کمی در رده بندی داشت اما باید چنین اشتباهی را در دیدار چهارشنبه در کوپا ایتالیا انجام ندهیم.

 

ولاهوویچ

 

به او چیزی نخواهم گفت، از نظر تکنیکی خوب بزی کرد، همیشه بازی می کند و زهردار و تاثیرگذار است. اما او را بیرون کشیدم چون موراتا را تازه نفس در اختیار داشتم و کین نیز خوب کار می کرد، در مورد دوشان همان طور که گفتم خوشحالم که از نظر تکنیکی عملکرد خوبی داشت. اینکه باید ارام تر باشد، می دانم من تلاش کردم که به او توضیح دهم. تعداد بازی های او کم هستند و هنوز نیاز به تجربه دارد و باید تعادل و هماهنگی لازم را به دست بیاورد. من حرف هایم را می زنم نمی دانم که متوجه میشوند یا خیر. به هر حال او گل نزده اما هماهنگی و تمرکز لازم را به دست خواهد اورد و باور دارم که ریتم خوب خود را به زودی پیدا خواهد کرد و از نظر ذهنی به شرایط ایده ال خواهد رسید. هنوز پله هایی وجود دارند که او باید انها را بگذراند و زمانی که گل نمی زد این شرایط سخت تر میشود. با او صحبت خواهم کرد اما همان طور که گفتم امشب عملکرد او در بخش تکنیکی بسیار خوب بود و اگر همیشه اینگونه بازی کند برای تیم خوب است.

 

کین

 

هر از گاهی در یک نصفه موقعیت می تواند گل بزند و امشب در پنج الی شش فرصت گلی نزد. خب این فوتبال است و هر از گاهی اتفاق می افتاد. بازیکن جوانی است که تجربه خوبی دارد، بسیار جنگنده است اما بعضی اوقات بیش از حد انرژی خود را برای دریبل از دست می دهد که این فایده ای ندارد. اما مشکلی نیست و او می تواند بر روی این مسائل کار کند و بهتر شود. هر چه بیشتر بازی کند، تجربه بیشتری کسب می کند و عملکرد بهتر خواهد داشت.

 

پنالتی کرشیتو

 

امشب احساسات و هیجان باعث شد خوب کار کند، برابر سمپدوریا اشتباه کرد اما برابر ما سخت بود اگر اشتباه می کرد، زمانی که گل نمی زنی و یا فرصت گلزنی زیادی داری و گل های بیشتری نمی زنی و فاصله تعداد گل هایت را دوبرابر نمی کنی، شایسته شکست هستی.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
طناز احدی مقدم
طناز احدی مقدم«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: