بررسی اتفاقات ویژه پیش از دیدار جنوا - یوونتوس ! از قصاب تورین تا پیرمرد تورینی ...

بررسی اتفاقات ویژه پیش از دیدار جنوا - یوونتوس ! از قصاب تورین تا پیرمرد تورینی ...

هرچند چهارمی یوونتوس در سری A امسال مسجل شده اما رویارویی با جنوا مطلقاً کم ‌اهمیت نیست. دست‌ کم گرفتن جنوایی که برای پیروزی و فرار از سقوط متهورانه بازی خواهد کرد یک اشتباه محض است.

 

به زعم الگری: انتظار مواجهه با تیمی را داریم که با ذهنیتی جنگنده فقط برای برد به میدان خواهد آمد.

 

ما در این بازی بازگشت کوادرادو را خواهیم داشت و دشیلیوی محروم از فینال کوپا ایتالیا را نیز یحتمل در ترکیب می‌بینیم. عمده نگاه‌ها هم به سوی ولاهوویچ است؛ بازیکنی که تعویض‌اش در هفته گذشته حاشیه‌های خاص خودش را داشت. گلزنی دوشان یعنی عبور از تونل و بهبود آمار گلزنی‌اش در سری A و فرار از جدل‌های ساختگی و بیهوده‌ی ژورنالیستی.

 

رقیب یووه، تیمی متکی بر بازی فیزیکی است و بازیکنانش احتمالاً سعی خواهند کرد با جنگندگی، تقابل‌ها و ابتکارات میانه زمین را در اختیار بگیرند. بازی با جنوا از آن دست بازی‌هایی است که جبران فرصت‌سوزی در آن دشوار است.

 

ما نه‌تنها در مسیر یک بخت‌آزمایی برای رتبه سوم هستیم بلکه به دیدارهایی مثل بازی امروز مقابل جنوا نگاهی تدارکاتی هم داریم. توقف و انسداد اگرچه سهمیه لیگ قهرمانان را از یووه نخواهد گرفت اما ذهنیت و تمرکز روانی تیم را بی‌شک دچار یک دگردیسی منفی خواهد کرد. با عقبه‌ی یک تیم بازنده مقابل افعی‌ها توان و بختی برای جام‌آوری نخواهیم داشت.

 

اتفــــــاقات ویـــــــژه

 

― دیدار با دومنیکو کریشیتو به وقت 35 سالگی تأمل‌برانگیز است. دومنیکوی 18 ساله‌ی یوونتوس در آن سالهای پر خاطره کجا و کاپیتانِ با تجربه‌ی امروز جنوا کجا؟

 

― اگر دوربین‌ها نمای بسته فدریکو مارکِتیِ 39 ساله را به تصویر بکشند (چه در زمین و چه نشسته روی نیمکت) شاید چشمانم پر آب شود. دیدار دوباره با گلری که روزی فکر می‌کردیم با آن موهای افشان (لقبش به همین دلیل تارزان بود) یکی از سنگربانان قابل‌اتکای فوتبال ایتالیا خواهد شد حسی نوستالژیک اما تلخ خواهد بود.

 

― مواجهه با قصاب تورین، حضرت استفانو استورارو با آن قدرت تخریب و جنگندگی کشنده‌اش در مرکز میدان با هافبک‌های نازک‌نارنجی یوونتوس برایم بسیار جالب خواهد بود. راستش اعتراف می‌کنم که دلم می‌خواهد استفانو از خجالت بعضی‌ها حسابی درآید. پرتره‌ی مورد علاقه‌ام افتادن ربیو با آن یال وکوپالش زیر ساطور و ید پر توانِ استورارو است.

 

― نیکولو رُوِلا این فصل نسبتاً حضوری قابل‌اعتنا برای جنوا داشته اما بعید می‌دانم از ابتدای بازی در ترکیب قرار بگیرد. برای ما که کمتر فرصت تماشای بازی و سنجش میزان آخرین نسخه از کیفیتش را داریم این بازی می‌تواند فرصت خوبی باشد.

 

― کمی ترسناک اما واقعی: جنوا تنها یک بازی از 7 مسابقه خانگی قبلی را باخته است.

 

ارسالی از جامعه مجازی هواداران یوونتوس در ایران


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حسین صالحی
حسین صالحی«مدیر سایت»
ارتباط با نگارنده: