الگری: در فوتبال وقتی برنده نمی شوی باید ساکت باشی

الگری: در فوتبال وقتی برنده نمی شوی باید ساکت باشی

زخمی قدیمی در یووه باز شده، زخمی که چند سال پیش حس شد اما مدیران یووه علاقه ای به دیدن آن نداشتند. چند سالی ست که یوونتوس نیاز به تغییر را در خود دید اما سران اش بر روی مشکلاتی که می توانست این تیم را در آینده به دردسر بیاندازد چشم بستند و حالا این مشکلات به خوبی نه تنها دیده میشوند بلکه بر روند نتیجه گیری تیمی نیز اختلالی که انتظارش می رفت قابل مشاهده است و حالا شاهد یک یوونتوس بیمار هستیم. یووه ای که هیچ حرفی برای گفتن ندارد در تمام نقاط زمین با مشکل روبروست، هیچ جانشین درستی در این سال ها برای برخی از پست های کلیدی یووه در نظر گرفته نشد و تنها با چند خرید نصفه و نیمه تلاش شد تا سرپوشی بر مشکلاتی که به خوبی دیده میشد گذاشته شود تا حلالی گذرا باشد برای گذراندن زمان. اما این مشکلات ریشه ای روزی سردر می اورد و گریبان بیانکونری را می گرفت. مشکلاتی که حتی باعث نشد سران یووه در این دو سال نیز به فکر بیافتند و چاره ای بجویند و حالا در نخستین هفته های فصل جاری سری آ یوونتوس کاملا در مشکلاتی که قابل پیش بینی بود فرو رفته و همانند یک تیم کاملا سردرگم دیده میشود. تیمی که با اشتباهات مدیران اش در بستن قراردادها و خرید و فروش بازیکنان در سال های گذشته و بی تدبیری شان ضربه مهلکی به یوونتوسی زدند که حالا بیش از پیش شاهد مستعصل بودنش هستیم.

 

مکس الگری، مربی یووه که در سومین هفته از بازگشت دوباره اش به یووه ناکام مانده و همراه تیمش تنها یک امتیاز از سه بازی ابتدایی فصل گرفته در سخنان پایان بازی بعد از شکست دو بر یک برابر ناپولی گفت:

 

فعلا این طور شده است و روال به این شکل است، من مجبور نیستم پسرانم را سرزنش کنم، اشتباهاتی روی داد و امروز هم بازیکنان تحت تاثیر اشتباهات قرار می گیرند. در بازی امروز هم اشتباهات ما زیاد بود. فوتبال این طور است زمانی که برنده نمیشوی باید ساکت بمانی و تمرین و تلاش فکر کنی. ما می خواهیم بازی سه شنبه برابر مالمو را به خوبی انجام دهیم. این از همه چیز در حال حاضر مهم تر است. باید در این زمینه پیشرفت کنیم و کار زیادی داشته باشیم، ما تحت تاثیر اشتباهات قرار می گیریم و تمرکز تیمی را از دست می دهیم. از نظر فنی نیز همین طور، در نیمه دوم کاملا خستگی دیده شد و کمی هم عدم دقت ما توپ های زیادی را از دست دادیم. در لحظات مهمی بازی را در دست گرفتم اما این کافی نیست، بنابر این باید کار کنیم. امشب تیم تحت ازمون برای شناخت شرایط و شخصیت خود قرار داشت. اما عملکرد شزنی او خوب بازی کرد اما در دفع توپ نتوانست کاری انجام دهد. همان طور که گفتم زمانی که در فوتبال برنده نمیشوی باید فقط سکوت کنی و کار کنی تا به دنبال اولین پیروزی ات باشی. حالا باید به پیروزی در نخستین بازی در لیگ قهرمانان بیاندیشیم این بهترین روش برای بازگشت است.

 

اشتباهات بازیکنان

 

این بخشی از فوتبال است، در حال حاضر هر اشتباهی گران تمام میشود اما خب فوتبال است. لحظاتی پیش می اید که در ان همه چیز خوب پیش میرود و خوب نتیجه گرفته میشود. حالا مسئله مهم این است که تمرین کنیم و به کارمان ادامه دهیم. پسرها امشب خوب بازی کردند شاید در نیمه نخست باید بهتر عمل می کردند و نتیجه را دو بر صفر پیش می بردند ما در نزدیکی محوطه اشتباهاتی کردیم و بعد پس از تساوی مشکلات شروع شد و از روی کرنر گل دریافت کردیم. یک دقیقه قبل از دریافت گل درخواست تعویض کردم تا بازی متوقف شود اما گل خوردیم. در دومین گل چنین تصمیمی نداشتم اما انجام دادم.

 

آینده

 

در حال حاضر باید برای رسیدن به رتبه چهارم تلاش کنیم و بعد مسائل در هفته های اینده که پیش روی ماست. اما حالا فقط سه شنبه را در نظر میگیریم و بعد بازی با میلان. تیم هایی که پیش از ما قرار گرفته اند نمی توانند همیشه برنده شوند. متاسفانه امشب بازی ما به درستی پیش نرفت.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
طناز احدی مقدم
طناز احدی مقدم«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: