پیرلو:این اشتباهات برای من لازم بود،برای آینده هرگز آنها را تکرار نخواهم کرد

پیرلو:این اشتباهات برای من لازم بود،برای آینده هرگز آنها را تکرار نخواهم کرد

بازگشت جواهر بیانکونری در کنار درخشش کریس رونالدو برای آندره آ پیرلو خوش یمن بود و این مربی توانست با برتری دو بر یک شاگردانش برابر ناپولی نه تنها شرایط تیمی یووه بلکه وضیعت خودش را نیز تا حدی سروسامان بخشد.

 

مربی یووه بعد از این برتری مهم و ارزشمند به نخستین سوال که آیا از اینکه کمتر در طول فصل یوونتوسی مانند یووه امشب را دیده اید، خشمگین هستید؟ گفت:

 

خشمگین نه، مطمئنا امتیازهای زیادی را به دست اوردیم و امتیازهایی را از دست دادیم، ایکاش در دیدارها بهتر بودیم. در برخی از بازی ها که به نظر اسان تر می امدند اشتیاق لازم را نداشتیم، وقتی روحیه بالایی داری می توانی انگیزه پیروزی را داشته باشی و برای رسیدن به نتیجه فداکاری کنی و برای تیم و هم تیمی هایت تلاش کنی و حتی در خارج از زمین هم باشی می کوشی که به تیم یاری برسانی، این انگیزه باعث میشود امتیازها به خانه بیاینند و این مسئله ست که شاید در برخی از بازی از دست داده بودیم. ما این نگرش و برنامه را امتحان کرده بودیم و می خواستیم در این بازی با این سیستم بازی کنیم. دنیلو که در خط هافبک بازی می کند به مرکز زمین اضافه می شود و با در اختیار داشتن فضای بیشتر همراه کیه زا و کوادرادو می تواند بهتر و موثر تر ظاهر شود. اما از اینکه بارها از برتری عددی در ضد حمله استفاده نکردیم متاسفم، اگر بهتر ظاهر میشودیم می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. چون به شما این امکان را می دهد که در گلزنی موفق تر باشید.

 

وی در خصوص شرایط خودش نیز گفت:

 

دیگر عادت کرده ام، نقش مربی این است، می دانستم که در ابتدای راه هستم و مطمئنا مرا اماده نخواهند یافت. طبیعی ست که یک روز خوب و بد نیز نسبت به نتایج داشته باشی، به هر حال داشتن شک و تردید برای پایان کار اسان نیست، اما از ابتدای فصل اینطور شروع کردیم و راه این گونه ادامه دادیم و امیدواریم که همه چیز به زودی به خوبی به پایان برسد. من از ماه آگوست کار را شروع کردم و سعی کردم نوع خاصی از بازی را برای تیم در ذهنم تداعی کنم. برای نیمی از راه اینگونه کار کردیم و سپس به دلایل بسیاری فرصت ها از دست رفت و این امر تداوم کمی داشت، در ادامه هر هفته با نبود بازیکنی روبرو شدیم و مشکلاتی روی داد، ما هر سه روز بازی می کردم و زمان کمی برای تمرین و البته بازیابی وجود داشت بنابر این زمانی که به زمان بازی با تیم های کوچیک تر می رسیدیم شاید فکر می کردیم اسان است اما با مشکلاتی روبرو میشدیم. اما در حقیقت این تیم ها شما را غافلگیر می کنند و امتیاز از دست می دهید. به این ترتیب شاید به این فک می کنی که بازی های فردی بتواند گره گوشا باشد و در این بخش تمرکز فردی به تمرکز گروهی چیره نشد. همه تیم ها برای رسیدن به قهرمانی در بهترین سطح اماده شده اند و در این راه دشواری هایی وجود داشت.

 

دیبالا

 

این کاملا روشن است زمانی که بازیکنی مانند دیبالا در اختیار تیم باشد می تواند هر طور که می تواند بازی کند و موفق شود، ما در این فصل او را بسیار کم در دسترس داشتیم بنابر این زمانی که بازیکنی در سطح او را از دست می دهید اسان نیست. او بازیکن ست که برای یووه و تیم ارزش زیادی دارد.

 

اما عملکردش در این فصل

 

مسائل زیادی وجود دارند که من در آنها اشتباه کردم، و دوباره نیز انها را انجام دادم زیرا سال نخستی ست که مربی هستم و این اصلا اسان نیست، شما خودتان را با عقاید و اندیشه های تان می توانید به زمین بزنید اما سعی می کنید که به تیم کمک کنید اما هر از گاهی همچنان اشتباه می کنید؛ این اشتباهات برای من لازم هستند و برای اینده من هم لازم خواهند بود. در این فصل اتفاقات بسیار زیادی افتاد و تصور می کنم که یکی از پیچیده ترین فصل ها نه تنها برای من بلکه برای همه بود، به دلایل زیاد و متفاوتی فصل سخت و متفاوتی بود. اما یقینا من برای اینده ام به انها نیاز دارم، من اشتباه کردم چون همه اشتباه می کنند اما از این اشتباهات می توانم نتیجه بگیرم که هرگز قادر به تکرار آنها برای اینده نخواهم بود.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
طناز احدی مقدم
طناز احدی مقدم«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: