یوونتوس - ناپولی در تاریخ دیگری برگزار می شود؟ کدخدا منشی ناب ایتالیایی؟

یوونتوس - ناپولی در تاریخ دیگری برگزار می شود؟ کدخدا منشی ناب ایتالیایی؟

با توجه به لغو بازی تیم های یوونتوس و ناپولی و همچنین عدم حضور ناپلی ها در میدان، لازم بود که توضیحاتی در مورد برگزار نشدن این مسابقه قرار بدهیم و همه ی دوستان از شرایط این موضوع مطلع بشوند.

 

در برخی از صفحات شاهد این هستیم که عده ای مدعی شدند که یوونتوس چرا رفت داخل زمین؟

 

برای کنسل کردن یک بازی رسمی فوتبال، ابلاغیه‌ی فدراسیون لازم است.

 

وقتی فدراسیون نه تنها به یوونتوس اعلام نکرده که بازی کنسله، بلکه داور و هیئت برگزاری را نیز به میدان فرستاده، خب چرا یوونتوس نباید وارد زمین مسابقه بشه.

 

ناپولی یه مشکل داشته و غیبت کرده. حالا یا این مسئله توجیه قانونی داره، یا نداره. هر چی که هست طرف حساب ناپولی یوونتوس نیست، طرف حساب ناپولی فدراسیونه.

 

اگه از دید اونا این غیبت موجه بوده، حکم به برگزاری مجدد میدن، در غیر این صورت 3‐0 می‌کنن.

 

• حالا اصلا آیا غیبت ناپولی موجه بوده؟

 

قطعا نه. قبلا هم تیم‌های دیگه چه در ایتالیا و چه در لیگ‌های دیگه شرایط مشابه رو داشتن و بدون مشکل بازی کردن.

 

همین دیروز لیورپول و میلان بدون مانه و زلاتان بازی کردن.

 

• خب پس توجیه ناپلی‌ها چیه؟

 

اینا میگن به ما اجازه خروج ندادن. اما داستان از چه قراره؟

 

پریروز قبل ظهر دی لورنتیس اعلام کرد نهادی به نام ASL napl 2 (یه چیزی شبیه استانداری) به ناپولی اجازه خروج از کامپانیا نمیده.

 

اما در همون روز تیم سالرنیتانا از ناحیه‌ی کامپانیا با وجود کیس مثبت کرونا از استان خارج شد. این اتفاق باعث تعجب همه شد و در نهایت ansa گزارشی مکتوب از طرف ASL napl 2 منتشر کرد که ما هرگز حکم به ممنوعیت خروج از کامپانیا ندادیم. ما ابلاغیه‌ای درباره‌ی لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای ناپولی ارسال کردیم و تصمیم به عدم خروج رو کاملا برعهده‌ی خود ناپولی گذاشت. کما این که همونطور که گفته شد قبلا سالرنیتانا و جنوا با شرایطی مشابه ناپولی به استان وارد و از استان خارج شده بودن. فرداش هم که روز بازی بود و ناپولی نمیتونست بیاد.

 

روز بازی، دی لورنتیس به هر چیزی که بگید دست زد که یه حکم ممنوعیت دولتی جور کنه که از خطر 3‐0 نجات پیدا کنه. این بار ساعتی که باید بازی برگزار می‌شد، رییس ASL napl 1 گفت که بله ما بهشون گفتیم نرن، چون در این شرایط که بیمارستان‌ها پر هستن و مدارس تازه باز شده نمیشه ریسک کرد.

 

و در شرایط حساس کنونی به صلاح نیست که به خاطر یک بازی ساده فوتبال جان عزیز شهروندان و کودکان ما به خطر بیفته و از این حرفا. مجری rai از استاد سوال می‌کنن که چرا با وجود شرایط مشابه پس میلان خارج شده؟ نهاد مشابه شما در اون استان چرا برای میلان ممنوعیت نذاشته؟ که استاد جواب میدن.

 

چون میلان استعلام نگرفته، ممنوعیتی هم برای پرواز براش وضع نشده. و اینجا اون شبهه‌ای که پیشتر در رسانه‌های ایتالیایی مطرح شده بود رنگ واقعیت میگیره و مشخص میشه که: اساتید اساسا در مقام قانونی‌ای نیستن که ممنوعیتی برای تیم‌های فوتبال وضعی کنن.

 

الان هم 2‐3 بار وزیر ورزش ایتالیا صاحبه‌هایی کرده که از «بهتره حالا یه جوری به توافق برسن که بازی تایم دیگری برگزار بشه» صحبت کردن و از جاهای مختلف از آنیلی خواستن که از طرف یوونتوس هم به سازمان لیگ اعلام بشه که بازی دوباره برگزار بشه بهتره تا حکم 3‐0 برای ناپولی نیاد.

 

و به نظر هم می‌رسه در نهایت با یک کدخدا منشی ناب ایتالیایی، دو طرف به انجام مجدد بازی رضایت خواهند داد.


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
سعید سعیدی
سعید سعیدی«نگارنده اخبار»
ارتباط با نگارنده: