ساری و طعم قهرمانی

ساری و طعم قهرمانی

به خوبی می داند محبوب نیست، اما این نخستین اسکودتوی او در دوران مربیگری اش است و می تواند برای او ارزش زیادی داشته باشد، با این حال فصل خوبی را پشت سر نگذاشت و همواره مورد انتقاد رسانه ها و تیفوسی های بیانکونری قرار گرفت. مائوریتزیو ساری پس از شرکت در جشن قهرمانی در کنفرانس خبری بعد از بازی شرکت کرد.

 

نمی توانستم تصورش را بکنم، قهرمانی مزه خاصی دارد، ویژه است. پیروز شدن برای تیمی که سال های زیادی پیروز میشود سخت است، سال های متوالی شرایط را سخت می کند. در دنیای ورزش ماندن در یک سطح برای سال های زیاد واقعا دشوار است. ممنونم از تیم و شاگردانم پیدا کردن راهی برای پیش رفتن و نگه داشتن انگیزه به هیچ وجه اسان نبود.

 

ترک زمین!

 

برای چی از اینجا زودتر رفتم برای اینکه از سنت جشن خبر داشتم و از این سطل کمی می ترسیدم، زودتر رفتم اما خب سطل هم به داخل امد و مراسم انجام شد.

 

دیبالا

 

گفتن شرایط او در حال حاضر سخت است اما شاید یک مشکل عضلانی باشد که امیدواریم جزیی ست.

 

مجموعه بیانکونری

 

رونالدو و دیبالا متفاوت هستند، قهرمانی با انها ممکن میشود. اما مجموعه ارزش زیادی دارد، مدیر باشگاه که همیشه با پروژه هایش برای قهرمانی برنامه دارد، در کنار او دیگر مدیران و مربیان که برنامه و ایده هایی دارند که می تواند راه را تغییر دهند. معاوضه ایده ها و تبدیل به فرصت، اینجا در یووه نقش مجموعه مدیریتی بسیار مهم است و نقش پایه گذار و ارزنده ای دارد من مطمئن هستم این مجموعه میان سه باشگاه تاپ دنیا قرار دارد و از این بهتر را نمی توانستم انتظار داشته باشم و این طبیعی ست که زمانی که تازه به این مجموعه وارد می شود باید به محیط عادت کند و باید نقش ایده ها و تفکر باشگاه و تیم و بازیکنانش را بشناسد و درک کند. باید برنامه هایی را تغییر دهد و شاید باید انچه که دوست داشت را نیز عوض کند اما باید در مسیر و پروژه طولانی قرار گیرد و نمی توان وارد یک جامعه برنده و پیروز شد اگر تحمل تغییر بسیاری از مسائل را نپذیرفت در این صورت چندان از داشتن هوش برخوردار نخواهد بود. در چند بازی گذشته با یک خلا روبرو می شدیم و به ناگاه پتانسیل خود را از دست می دادیم اما با همکاری باشگاه نظم برگشت و شرایط را طوری رقم زدیم که حالا می بینیم که توانستیم به هدف مان برسیم. در این چند هفته بیشتر تیم ها دچار مشکل شدند و تیم هایی که فرصت خوبی داشتند بازی را از دست می دهند و شکست میخورند، به هر حال شرایط از نظر جسمی و ذهنی برای بازیکنان یکسان بود و این اتفاق غیر قابل انکار، اسان نبود و تیم هایی که نظم و ارامش بیشتری داشتند توانستند بهتر نتیجه بگیرند. به ویژه تیم هایی که در کورس قهرمانی نبودند.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
طناز احدی مقدم
طناز احدی مقدم«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: