درخواست یوونتوس از کمیته برگزاری سری A

درخواست یوونتوس از کمیته برگزاری سری A

 

دو تن از مدیران عالی‌رتبه باشگاه یوونتوس از تمهیدات ویژه و جدید بانوی‌پیر برای گسترش هرچه بیشتر طرفداران بین‌المللی‌ و ارتقای سیاست‌گذاری‌های اقتصادی‌اش خبر داده و برخی از آنها را بازگو کردند.

 

 

جورجو ریچی مدیر ارشد مالی باشگاه یوونتوس در گفتگو با شبکه تلویزیونی BBC Sport با اشاره به پیشنهاد این تیم به مسئولان برگزاری رقابت‌های فوتبال در ایتالیا، بیان کرد:

 

باشگاه یوونتوس با ارسال نامه‌ای رسمی به فدراسیون فوتبال ایتالیا و کمیته برگزار کننده سری A؛ از آنها درخواست کرده که در صورت امکان بازی‌های بیانکونری در این رقابت‌ها را در میان دیدارهای آغازین هر هفته قرار دهد و زمان آنها را نیز حتی‌المقدور در ساعات میانی روز تعیین کند.

 

ریچی در تشریح مهم‌ترین دلایل ارسال این درخواست، خاطرنشان کرده است:

 

می‌بایست تعادلی مناسب میان مخاطبان داخلی و جهانی‌مان برقرار کنیم. این برقراری تعادل تنها محدود به زمان برگزاری مسابقات نیست بلکه مسائل مرتبط با اعطای حق پخش بازی‌ها توسط شبکه‌های بین‌المللی را نیز در بر می‌گیرد. در این مورد اختلاف زیادی میان رقابت‌های لیگ برتر انگلستان و سری A ایتالیا است و البته همین مورد به تنهایی یکی از اصلی‌ترین دلایل درگیری‌ میان باشگاه‌ها ایتالیایی با کمیته برگزاری سری A به حساب می‌آید.

 

 

 

فدریکو پالومبا مدیر شعبه هنگ‌کنگِ یوونتوس و مسئول بخش آسیا - پاسفیک این باشگاه نیز در همین رابطه به این شبکه تلویزیونی انگلیسی گفته است:

 

در دهه 90 میلادی سری A در کشور چین محبوبیت بی‌نظیری داشت اما رفته‌رفته دامنه این علاقه‌مندی کاهش یافت. اما اکنون با قاطعیت می‌توانیم مدعی شویم این استقبال یکبار دیگر معوطف به رقابت‌های سری A شده و نباید این فرصت و امکان را از دست داد. برگزاری تور آسیایی یوونتوس در شرق آسیا و افتتاح شعبه یوونتوس در هنگ‌کنگ یکی از نخستین اقداماتی است که باشگاه یوونتوس برای حفظ و کنترل بازار آسیایی‌اش برنامه‌ریزی و انجام داده است.

 

گفتنی است علی‌رغم قرعه‌کشی رقابت‌های فصل 2019‐2020 سری A، تاریخ دیدارهای دو هفته نخست یوونتوس در چارچوب هفته اول و دوم این رقابت‌ها با درخواست بیانکونری و موافقت کمیته برگزاری این رقابت‌‎ها تغییر پیدا کرد و طبق اعلام جدیدی که سه هفته پیش اعلام شد؛ یوونتوس در نخستین گام، ساعت 20:30 روز شنبه دوم شهریورماه در ورزشگاه انیو تاردینی مهمان پارما خواهد بود و دومین دیدارش را نیز ساعت 23:15 روز شنبه نهم شهریور در ورزشگاه آلیانتس مقابل رقیب سرسخت سالهای اخیرش، ناپولی برگزار خواهد کرد.

 


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
ساغر واحد
ساغر واحد«نگارنده اخبار»
ارتباط با نگارنده: