رنج دیبالا بر شانه های آقای گل سری A

رنج دیبالا بر شانه های آقای گل سری A

 

یکبار دیگر کارشناسان فوتبال در ایتالیا موجی از تحسین و تمجید به خاطر حرکت همدلانه کریستیانو رونالدو در بازی شب گذشته یووه در مقابل ساسوئولو را نثار فوق‌ستاره پرتغالی یووه کردند.

 

پائولو دی‌کانیو مهاجم سابق یوونتوس در ابتدای دهه 90 میلادی در گفتگو با Sky Sports با تقدیر از رونالدو، رفتار دلگرم‌کننده و هوشمندانه آقای گل رقابت‌های سری A را اینگونه تحلیل کرد:

 

رونالدو با ادغام خوشحالی بعد از گلش با ماسک دیبالا (خوشحالی بعد از گل دیبالا) نشان داد که نه‌تنها می‌داند چگونه با هم‌تیمی‌های خود ارتباط برقرار می‌کند بلکه اتمسفر حاکم در باشگاه را نیز به خوبی درک می‌کند و به عنوان یک بازیکن بزرگ و با تجربه می‌داند چگونه باید برای بازگرداندن آرامش به رختکن تیم رفتار کند. این حرکتِ رونالدو به خوبی نشان داد که عمق رنج پائولو را در طول هفته گذشته لمس کرده و با شریک کردن او در خوشحالی پس از گلش به جواهر آرژانتینی یووه یادآور شده که پائولو و هفته پر حاشیه و دشوارش را فراموش نکرده است. رونالدو پیش‌تر هم در رئال‌ و تیم ملی پرتغال نظیر این رفتارها را از خود نشان داده بود؛ اشک‌ها، لبخندها و تعصب‌ورزی‌هایش در زمین هرگز از تیررس دوربین‎ها پنهان نمانده و کمتر کسی است که از شخصیت منحصر به فرد او چه در زمین و چه در خارج از آن آگاه نباشد. رفتار همدلانه او در زمین و در لحظاتی که هم‌تیمی‌اش در زمین نبود ارزشی کمتر از استراتژی‌های تاکتیکی یک سرمربی کارکشته نداشت.

 

 

پیش از این الساندرو کاستاکورتا مدافع سابق تیم ملی ایتالیا و باشگاه میلان نیز در گفتگو با همین شبکه تلویزیونی با اشاره به خوشحالی بعد از گل رونالدو گفته بود:

 

این یک ژست به‌یاد ماندنی از کریستیانو رونالدو برای بازیکنی بود که در یک هفته گذشته به خاطر انجام یک اشتباه کوچک رنج و سختی کشیده بود. این رفتار او نشان داد که چرا قهرمانی بزرگ در دنیای فوتبال است.

 

بیشتر رسانه‌ای ایتالیایی در اخبار، گزارش‌ها و تحلیل‌های خود از بیست و سومین بازی یووه در این فصل، با اشاره به همراهی کریستیانو رونالدو و سایر بازیکنان یووه از دیبالا در این بازی، از تعابیر مختلفی برای این رفتار همدلانه استفاده کرده‌اند که یکی از زیباترین آنها از آنِ روزنامه La Gazzetta dello Sport است که با عبارت «ماسک یوونتوس» از آن استقبال کرده است.

 

گفتنی است کریستیانو رونالدو در دیدار یکشنبه شب یوونتوس در مقابل ساسوئولو پس از به ثمر رساندن دومین گل یووه، ترکیبی از خوشحالی بعد از گل خود و پائولو دیبالا را به نشانه همدلی با او به خاطر حواشی پیش آمده در هفته گذشته اجرا کرد و پس از آن با دست به سمت دیبالا که بر روی نیمکت نشسته بود اشاره کرد و گلش به همراه این حرکت را به او تقدیم کرد.

 


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حامد وحیدی
حامد وحیدی«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: