فرمان حمله یا اعلام صلح؟! موضع تیفوسی‌ های یووه در مورد آساموا چه خواهد بود؟

فرمان حمله یا اعلام صلح؟! موضع تیفوسی‌ های یووه در مورد آساموا چه خواهد بود؟

 

تقابل چپ‌پای اینتر با راست‌پای یووه یك اتفاق ویژه در پانزدهمین بازی بانوی پیر در رقابت‌های این فصل سری آ خواهد بود. مصافی كه در آن یك اینتری سابق (كانسلو) مقابل یك یووه‌ای قدیمی (آساموا) صف‌آرایی خواهد كرد. تقابلی كه شاید بیش از داخل زمین از سمت سكوها نیز واكنش‌هایی به همراه داشته باشد.

 

Tuttojuve در یادداشتی به بازگشت بازیكن سابق یوونتوس در لباس تیم اینترمیلان به تورین پرداخته و در خصوص مواجهه طرفداران تندروی یووه با او در دیدار جمعه شب این تیم با ایتر گمانه‌زنی كرده است.

 

روزی كه آساموا نامه‌ای پر احساس برای خداحافظی از یوونتوس در حساب كاربری‌اش در اینستاگرام منتشر كرد هنوز مقصد بعدی او مشخص نشده بود. موافقانش خاطرات 6 ساله حضور چپ‌پای غنایی یووه را مرور كرده و برایش آرزوی موفقیت می‌كردند و مخالفانش از اینكه مسیر او و یووه بالاخره از هم جدا شد شادمان بودند. آن روزها كسی نمی‌دانست مقصد بعدی او كجاست و شاید برای بسیاری نیز این موضوع اهمیتی نداشت. تا اینكه او تصمیم گرفت به اینتر ناتزیوناله برود؛ تصمیمی كه برای مشاهده اثراتش باید تا روز جمعه منتظر ماند.
هرچند انتخاب باشگاه كمترین حق هر بازیكن در طول دوران ورزشی‌اش است اما گاهی یك انتخاب بد می‌تواند حاشیه‌هایی را نیز برای بازیكنان به همراه داشته باشد. پیوند همكاری با دشمنِ خونی بیانكونری‌ها قطعاً برای بسیاری از تیفوسی‌های یووه خوشایند نباشد. همان‌ها كه شاید دوست داشتند آساموا مثل اشتفان لیختشتاینر مسیری دیگر را برمی‌گزید. حالا او نیز در لیست سیاهِ افراطی‌های سیاه و سفید قرار گرفته و چاره‌ای ندارد جز اینكه در دیدار جمعه شب «داغ خیانت» و «سوت‌های اعتراضی» را از سمت برخی از پیچ‌های استادیوم آلیانتز به جان بخرد.
با این همه نمی‌توان رفتارها و واكنش‌ طرفداران تیفوسی را به راحتی پیش‌بینی كرد. شاید نگرانی از بابت رفتار متقابل تراتزوری‌ها در بازی برگشت برای ژائو كانسلو اندكی موجب خودداری در بروز بدرفتاری گسترده باشد و از طرفی شاید هواداران یوونتوس بعد از حواشی پیش آمده در دیدار مقابل فیورنتینا، به دنبال ماجرایی دیگر باشند.

 

گفتنی است كوادوا آساموا در طول دوران حضور شش ساله‌اش در یوونتوس، 156 بار با لباس این تیم در رقابت‌های مختلف به میدان رفت و 5 بار نیز برای بیانكونری‌ها گلزنی كرد. او به همراه یووه 6 بار فاتح اسكودتو، 4 بار قهرمان كوپا ایتالیا، 3 بار برنده سوپر كوپا ایتالیا و دو بار نایب‌قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

 


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حامد وحیدی
حامد وحیدی«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: