رویدادها آرشیو خبر ها
آقای علیفر بس است دیگر ... ضد گزارشی از پخش تلویزیونی دیدار یوونتوس - اسپال

آقای علیفر بس است دیگر ... ضد گزارشی از پخش تلویزیونی دیدار یوونتوس - اسپال

علیرضا علیفر بعد از مدت‌ها افتخار گزارش بازی یوونتوس را به تماشاگران نگون‌بختِ یووه می‌دهند. ایشان آنچنان اطلاعات دسته چندم‌شان را در بزنگاه‌های بازی رو می‌کنند که انگار طرفداران وطنی بیانکونری برای اولین بار است در این فصل شاهد تماشای بازی تیم محبوب‌شان هستند. اطلاعاتی در خصوص تعداد قهرمانی‌های یووه در سری آ، لیگ قهرمانان و جام یوفا و شرح مبسوطی از درخشش بازیکن گمنامی به نام کین در ترکیب یووه!

 

علیفر:

 

احتمالاً آقای الگری عجله‌ای برای قهرمانی ندارد که ترجیح داده با ذخیره‌هایش در این دیدار بازی کند.

 

خدمت حضرت استاد عارضیم؛ اولاً یوونتوس به خاطر بازی حساس مقابل آژاکس به بازیکنان اصلی‌اش استراحت داده؛ ثانیاً بازيكنان تيم يوونتوس B واژه صحیح‌تری نسبت به ذخیره‌ها است.

 

اصرار عجیب و چند باره‌ی علیفر به قرار داشتن شهر فِرارا در دهانه چکمه‌ای که کشور ایتالیا منتسب به آن است از این حکایت می‌کرد که استاد اطلاعات بکر و دسته اولی از ویکیپدیا استخراج کرده‌اند و حیف‌شان می‌آید با بازگویی چند باره‌شان بینندگان عزیز را از حیث موقعیت جغرافیایی تیم میزبان شیرفهم نکنند.

 

به تصویر کشیدن ندود و پاراتیچی مساوی است با اظهارنظر یا بهتر بگویم اصرار تیمسار علیفر: مدیران یووه برای تماشای قهرمانی یووه به ورزشگاه آمده‌اند.

 

استاد غافل از این هستند که این دو عزیز در تمام بازی‌های داخل و خارج از خانه معمولاً حضور دارند.

 

دشیلیو از بس تلفظ دشواری دارد، علیفر ترجیح می‌دهد به جای در دام استعمال نامش افتادن کلاً از او اسمی نبرد. در معدود دفعاتی که نام او را به زبان آورد، این آوا شنیده شد: دی‌ اسکیلیو!

 

ویویانو دروازه‌بان اسپال در حال اتلاف وقت در زدن ضربه است؛ سرهنگ می‌گوید ویویانو شادمان است و عجله‌ای برای زدن ضربه ندارد. استاد اینکه تعجیل نمی‌کند قبول اما اثری از آنچه شما شادمانی نامگذاری کردید هم در چهره این بنده خدا دست‌کم در آن لحظه به چشم نمی‌خورد.

 

نیکولوسی به تلفظ سرهنگ علیفر: نیکُلو! بیچاره سه حرف آخر نام این بازیکن که از دید استاد نیازی به تلفظ‌شان نیست.

 

علیفر: یوونتوس با ذخیره‌هایش شکست می‌خورد. البته تقصیر خودشان است. خوب می‌خواستند با ذخیره‌هایش بازی نکنند!

 

و شاهکار تیمسار علیفر؛

 

برناردسکی به تلفظ استاد علیفر: برنادشی.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حسین صالحی
حسین صالحی«مدیر سایت»
ارتباط با نگارنده: