تاریخ یوونتوس آرشیو خبر ها
تولدت مبارک مرد وفادار ...

تولدت مبارک مرد وفادار ...

امروز تولد مائورو ژمن کامورانزی ستاره ی سال های دور باشگاه یوونتوس ایتالیا می باشد. این بازیکن آرژانتینی الاصل در شهر تاندیل آرژانتین به دنیا آمد. این بازیکن زمان کودکی به فوتبال علاقه مند بود و هوادار تیفوسی ریورپلات به حساب می آمد. رویای او این بود که روزی در ریورپلات توپ بزن، ولی شاید ریورپلات برای او خیلی کوچک بود.

 

به هر حال در آلدیویزی، سانتوس و بانفیلد بازی کرد تا مسئولین تیم ورونا به فکر خرید او افتادند. در سال 2000 بود که به ورونا ملحق شد و 2 فصل در ترکیب این تیم درخشید. لیپی مربی وقت یوونتوس که از سبک بازی او به شدت لذت برده بود، به مدیران باشگاه توصیه می کند به هر نحوی شده او را به خدمت بگیرند. یوونتوس در راه خرید او با مشکلی رو به رو نشد و با اولین پیشنهاد سریعا به جمع سیاه و سپیدهای یوونتوس می پیوندد.

 

با یووه غم ها و شادی های زیادی را تجربه کرد و بالاخره از همین یووه به تیم ملی ایتالیا رسید و یکی از مهره های اصلی لیپی در آلمان شد. حتی اتفاقات و رسوایی های فوتبال ایتالیا (کالچو پولی) و سقوط یووه با امتیازات منفی به سری B ایتالیا و نیز کوچ بسیاری از ستاره های یووه به سایر تیم ها نتوانست مائورو رو از یووه جدا کند و وی برای پنجمین فصل با پیراهن سپید و سیاه یوونتوس، این بار اما در دسته 2 به میدان رفت.

 

مائورو همیشه در قلب بیانکونری ها خواهی بود...


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حسین صالحی
حسین صالحی«مدیر سایت»
ارتباط با نگارنده: