تاریخ یوونتوس آرشیو خبر ها
هر گاه در مورد یوونتوس حرف میزدیم ، چشمان سیوری برق میزد

هر گاه در مورد یوونتوس حرف میزدیم ، چشمان سیوری برق میزد

امروز تولد عمر سیوری ستاره ی سال های دور باشگاه یوونتوس ایتالیا می باشد. عمر انریکه سیوری (2 اکتبر 1935 تا 17 فوریه 2005) ستاره آرژانتینی تبار یوونتوس در اواخر دهه ی 50 و اوایل دهه ی 60 بود. در سطح باشگاهی، سیوری با پیراهن ناپولی و ریور پلاته نیز به میدان رفته است.

 

در سطح بین المللی، سیوری ابتدا لباس آبی و سفید آرژانتین کوپای آمریکا را تصاحب کرد. بعد ها در دوره ی بازیگری خود موفق شد برای ایتالیا نیز در جام جهانی 1962 به میدان برود. پس از بازنشستگی خود، سیوری به عنوان سر مربی چند تیم آرژانتینی و همچنین تیم ملی آرژانتین را نیز هدایت کرده است.

 

بسیاری فوتبال سیوری را بی باکانه و درخشان توصیف می کنند. استایل فوتبال سیوری و مهارت او در دریبل مدافعان حریف، فوتبال او را در دوران خود از دیگران متمایز میکند. تخصص سیوری، عبور توپ از بین دو پای حریف و جای گذاشتن مدافع پیش روی خود بود. با این که سیوری بازیکنی چپ پا بود، اما بسیاری از گل های خود را با استفاده از پای راست و سر به ثمر رسانده است.

 

سیوری زمانی که در یوونتوس توپ میزد، با بازیکنانی مانند چارلز و بونیپرتی هم دوره بود و کنار آنان بسیار هماهنگ بازی می کرد. سیوری در زمان خود با ستاره ای که بعد از او ظهور کرد؛ دیگو مارادونا نیز مقایسه می شود. بسیاری، او را مارادونا ی دهه ی 60 می دانند.

لیپی نیز در مورد او گفته بود : هر گاه در مورد یوونتوس حرف میزدیم ، چشمان سیوری برق میزد.

 

روبرتو بتگا:

 

او مانند یک برادر بزرگتر برای من بود. زمانی که کودک بودم، او بُت من بود و بعد ها ما دو دوست نزدیک شدیم. او از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال بود.

 

بونیپرتی:

 

بازی در کنار سیوری تفریجی فوق العاده بود. چارلز، مهاجم نوک و هدف ما بود و سیوری با مدافعان حریف درگیر می شد. سیوری بدون حفاظ و با جوراب های پایین بازی میکرد تا به همه نشان دهد از مدافعان حریف ترسی ندارد. روحیه ی پیروزی او استثنائی بود.

 

گفتنی است، سیوری، در فوریه ی 2005 به علت سرطان پانکراس در زادگاه خود سن نیکولا از دنیا رفت.

 

در صورتی که علاقه مند هستید اطلاعات بیشتری در مورد عمر سیوری به دست بیاورید، به صفحه ی El Cabazon مراجعه فرمایید.


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حسین صالحی
حسین صالحی«مدیر سایت»
ارتباط با نگارنده: