تاریخ یوونتوس آرشیو خبر ها
اعتراف دنیس بركمپ و حسرت یوونتوس

اعتراف دنیس بركمپ و حسرت یوونتوس

 

دنیس بركمپ ستاره هلندی باشگاه آرسنال در گفتگو با مجله فوتبالی «چهار، چهار، دو» با اعترافِ علاقه‌مندی‌اش به یوونتوس از اتفاقاتی كه باعث شد در نهایت مسیری دیگر را در دوران ورزشی‌اش بپیماید، سخن گفته است.

 

در سال 1993 و در حالیكه هنوز چند ماهی به پایان رقابت‌های لیگ هلند مانده بود، پیشنهادات فراوانی به باشگاه آژاكس رسیده بود و من برای پیشرفت فوتبالم تصمیم داشتم بعد از سالها آمستردام را ترك كنم. در همان روزها یوهان كرایف با من تماس گرفت و از من خواست تا فكر رفتن به رئال مادرید را از سرم بیرون كنم و توصیه كرد به بارسلونا بپیوندم اما واقعیتش این بود كه من به شدت علاقه‌مند به بازی در فوتبال ایتالیا بودم؛ بزرگ‌ترین و قدرتمندترین لیگ فوتبال در آن سالها.

 

اسطوره باشگاه آرسنال در بخش دیگری از گفتگویش با این مجله بریتانیایی اضافه كرد:

 

نمی‌خواستم به میلان بروم؛ روسونری‌ بازیكنان قدرتمندی مثل گولیت، فان‌باستن و ریكارد را داشت و انتخاب مناسبی برای منِ 24 ساله نبود، ضمن اینكه نخستین ترجیحم یوونتوس بود؛ هرچند متأسفانه مذاكرات با مدیران این باشگاه خوب پیش نرفت و من به سراغ دومین انتخابم «اینتر» رفتم. با هم‌تیمی دیگرم «ویم یونك» به اینتر پیوستم. آنها (اینتری‌ها) وعده‌ها و قول‌های فراوانی به من دادند اما تنها دو ماه زمان نیاز بود تا متوجه شوم بسیاری از آنها انجام نخواهند شد. فصل نخست دوره دو ساله حضورم در ایتالیا با ناكامی و سقوط آزاد اینتر همزمان شد. در آن فصل یوونتوس با اختلافی اندك از میلان دوم شد و اینترمیلان سیزدهم! فوتبال ایتالیا درس‌های فراوانی به من داد از جمله اینكه همیشه حرفه‌ای بیاندیشم.

«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حامد وحیدی
حامد وحیدی«خبرنگار»
ارتباط با نگارنده: