تاریخ یوونتوس آرشیو خبر ها
در چنین روزی قهرمان اروپا شدیم

در چنین روزی قهرمان اروپا شدیم

امروز، تاریخ روز 22 می 96 را نشان می دهد، روزی که تیم یوونتوس در ورزشگاه المپیکوی رم دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا را مقابل تیم اژاکس برگزار کرد.

 

بازیکنان دو تیم 90 دقیقه قانونی را با نتیجه یک بر یک به پایان رساندند تا ضربات پنالتی برنده دیدار را مشخص کند، سیاه و سفیدپوشان شهر تورینو با نتیجه 4 بر 2 در ضربات پنالتی بر حریف غلبه می کنند و قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در سال 96 می شوند و به این ترتیب به کسب افتخارات ادامه دادند.

 

در آن سال ها لیپی همراه خود سه اسکودتوی متوالی را در فصل های 95‐94، 97‐96 و98‐97 به نام یوونتوس ثبت می کند. یک قهرمانی در کوپا ایتالیا در فصل 1995، دو سوپر کوپای ایتالیا در فصول 95 و 97 و قهرمانی دوم بانوی پیر در لیگ قهرمانان اروپا که در فصل 96‐95 به دست امد و جام بین قاره ای سال 96 نیز از افتخارات ارزنده مارچلو لیپی به شمار می روند.

 

یوونتوس دهه نود فوق العاده با عظمت و باشکوه بود، لیپی در کنار ویالی و جوانی خوش چهره به نام الساندرو دل پیرو که بعدها تبدیل به محبوب ترین ستاره بیانکونری می شود تیمی دوست داشتنی و بزرگی را تشکیل داده بود. تیم این مربی برجسته در رقابت های اروپایی نیز می درخشید.


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
حسین صالحی
حسین صالحی«مدیر سایت»
ارتباط با نگارنده: