بانوان یوونتوس آرشیو خبر ها
بارسلونا تیم خطرناکی است اما ترسی از آنها نداریم!

بارسلونا تیم خطرناکی است اما ترسی از آنها نداریم!

 اظهارات شجاعانه سرمربی زنان یوونتوس پیش از رویارویی مقابل نایب‌قهرمان سال گذشته رقابت‌های لیگ قهرمانان زنان اروپا، گوشه‌ای از روحیه جنگنده و امیدوار دختران بیانکونری را به نمایش گذاشت.

 

 ریتا گوارینو سرمربی تیم زنان یوونتوس عصر روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری پیش از دیدار تیمش مقابل بارسلونا؛ از سیستم بازی مقابل بارسلونا، ترکیب مورد استفاده، نقش هواداران و خاطره خوب بازی در ورزشگاه آلیانتس گفت:

 

 

شروع زودهنگام بازی‌های لیگ قهرمانان قبل از شروع بازی‌های لیگ می‌تواند مشکلاتی را به‌وجود آورد. چرا که تیم هنوز به انسجام کامل نرسیده است. ما تمرینات بسیار خوبی داشته‌ایم و به بهترین روش کار کرده‌ایم. از دختران انتظار دارم نمایش خوبی از خود ارائه دهند و البته به تشویق و حضور هوادارن در کنار خود و نیرویی که به ما می‌دهند نیز بسیار امید دارم.
بارسلونا تیم بسیار خوب و کاملی است. آنها در تمام پست‌ها بازیکنان خوبی در اختیار دارند و از اساس برای قهرمانی در اروپا ساخته شده‌اند.
در خصوص مصدومان و کسانی که در بازی حضور خواهند داشت باید بگویم علاوه بر بونانسه‌ئا و سالوائی که به‌تازه‌گی از مصدومیت رها شده‌اند، در خصوص حضور پترسون و بوآتین نیز هنوز مطمئن نیستم. فردا و قبل از بازی به نتیجه نهایی خواهم رسید که می‌توانند در زمین حضور داشته باشند یا خیر.
ما با سیستم 3‐3‐4 به میدان خواهیم رفت اما با توجه به نحوه بازی حریف، این سیستم قابل تغییر است. نحوه بازی مدنظرم به‌طور کامل در ذهنم شکل گرفته است و قبل از بازی و بعد از قطعیت در خصوص بازیکنان آن را پیاده خواهم کرد.
فصل گذشته و بازی مقابل فیورنتینا در ورزشگاه آلیانتس، یک رویداد تاریخی بود. آن بازی خانواده‌ها را به ورزش فوتبال نزدیک‌تر کرد و باعث شد با مورد توجه قرار گرفتن فوتبال زنان، تیم ملی ما نیز با شور و اشتیاق فراوانی در جام جهانی زنان حضور داشته باشد. دختران ثابت کرده‌اند که می‌توانند سرگرم‌کننده باشند و احساسات مردم را برانگیزند. مردم نیز با حضور و تشویق‌های خود از دختران قدردانی خواهند کرد.
در مورد بازیکنان تازه ملحق شده به تیم، لیندا سمبرانت یک بازیکن فوق‌العاده‌ است که به خوبی با تیم منطبق شده و تجربیات خود را در تیم ملی به یوونتوس آورده است. او جایگزین چچیلیا سالوائی خواهد شد. آندره‌ا استاشکووا نیز با وجود سن کم، تجربیات ارزشمندی از حضور در تیم ملی چک به‌دست آورده و به همین علت به راحتی با سیستم بازی در یوونتوس هماهنگ شده است.

 

سارا گاما مدافع مرکزی و کاپیتان تیم یوونتوس نیز در بخش دیگری از این نشست خبری خاطرنشان کرد:

 

 

ما در گذشته بازی‌های بسیار مهمی انجام داده‌ایم و با ذهن باز با همه تیم‌ها روبه‌رو می‌شویم. ما ویژگی‌ها و کیفیت مختص به خود را داریم. به همه تیم‌ها احترام می‌گذاریم ولی از تیمی نمی‌ترسیم. حریف مهم است اما با ذهنیتی کاملاً باز با تیم‌ها روبه‌رو می شویم.
بعد از حضور در جام جهانی تجربیات ارزشمندی کسب کرده‌ایم که در زمین بازی نشان خواهیم داد. درست است که چچیلیا سالوائی احتمالاً در کنار ما نخواهد بود اما در عوض بازیکن مهمی به نام لیندا سمبرانت را در کنار خود خواهیم داشت. هدف ما در کنار یکدیگر بودن و پیروزی است.

 

لائورا جولیانی، توحیا هیری‌نن، سارا گاما، آئورا گالی، الکساندار شیکُرا، میکه‌لا فرانکو، والنتینا چرنوئیا، مارتینا رُزوچی، انیولا الوکو، کریستیانا جیرلی، سوفی پِدرسن، ونه‌سا پنتسه‌ری، آندره‌ا استاشکووا، اریانا کاروزو، اسیا بروگونزی، ملیسا بلوچی، لیندا سمبرنت، میکه‌لا جوردانو، دوریس باچیچ، سابریتا تاسلی و لیزا بوآتین نفرات دعوت شده از سوی ریتا گوارینو به اردوی دختران یوونتوس برای دیدار حساس مقابل بارسلونا هستند.

 

گفتنی است دیدار دو تیم یوونتوس و بارسلونا در چارچوب مرحله یك سی‌ و دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان زنان اروپا در فصل 2020‐2019 ساعت 23 (به وقت ایران) امروز چهارشنبه 20 شهریورماه در استادیوم جوزپه موكاگاتایِ شهر الساندریا برگزار خواهد شد.


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
ساغر واحد
ساغر واحد«نگارنده اخبار»
ارتباط با نگارنده: