بانوان یوونتوس آرشیو خبر ها
زنان یوونتوس؛ تیمی با 15 بازیکن ملی پوش!

زنان یوونتوس؛ تیمی با 15 بازیکن ملی پوش!

 

در میان اسامی دعوت شده از سوی ملینا برتولینی سرمربی تیم ملی زنان ایتالیا به اردوی آتزوری برای حضور در دو دیدار نخست تیم ملی این کشور در مرحله مقدماتی جام‌ملت‌های زنان اروپا در سال 2021، نام 8 بازیکن یوونتوس به چشم می‌خورد. اسامی که در صورت عدم مصدومیت باربارا بوناسه‌ئا می‌توانست به 9 نفر نیز ارتقاء پیدا کند.

 

سارا گاما، آئورورا گالی، والنتینا چرنوئیا، لائورا جولانی، مارتینا روزوچی، کریستیانا جیره‌لی، اریانا کاروزو، وانه‌سا پانتسری ملی‌پوشان ایتالیایی یوونتوس هستند که در روزهای هفتم و دوازدهم شهریورماه به ترتیب به مصاف رژیم اسرائیل و گرجستان خواهند رفت.

 

تیم ملی زنان ایتالیا در این مرحله در گروه B و با دانمارک، بوسنی و هرزه‌گوین، مالت، گرجستان و رژیم اسرائیل همگروه است. تیم نخست این گروه به صورت مستقیم راهی جام ملت‌های اروپا می‌شود و تیم دوم نیز در پایان رقابت‌ها در صورت قرار داشتن در میان سه تیم برتر گروه‌های 9گانه این مرحله به این تورنمنت خواهد رفت.

 

اما ملی‌پوشان یوونتوس برای حضور در مرحله مقدماتی جام‌ملت‌های زنان اروپا در سال 2021 تنها به 8 بازیکن یاد شده محدود نمی‌شود و از جمع بیانکونری‌ها 7 ملی‌پوش دیگر نیز به اردوی تیم ملی کشورشان دعوت شده‌اند.

 

دوریس باچیچ (کرواسی) ، توحیا هیری‌نن (فنلاند) ، سوفیا پدرسن (دانمارک) ، لیندا سمبرنت (سوئد) ، آندره‌ا استاشکووا (جمهوری چک) به همراه ملیسا بلوچی و اسیا براگونتسی هافبک و مهاجم 18 ساله یوونتوس که به تیم ملی زیر 19 سال ایتالیا دعوت شده‌اند نیز دیگر ملی‌پوشان یوونتوس راتشکیل می‌دهند تا سهم دختران بیانکونری در تیم‌های ملی به 15 نفر برسد.

 

جام ملت‌های زنان اروپا از تاریخ 11 ژوئیه تا یکم اوت سال 2021 به میزبانی انگلستان برگزار خواهد شد. تیم ملی زنان ایتالیا در 12 دوره گذشته این رقابت‌ها با اینکه هرگز موفق به قهرمانی نشده اما 2 بار نایب‌قهرمان، یک بار سوم و دو بار به مقام چهارم دست یافته است.

 


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
ساغر واحد
ساغر واحد«نگارنده اخبار»
ارتباط با نگارنده: