بانوان یوونتوس آرشیو خبر ها
قرعه سخت لیگ قهرمانان اروپا

قرعه سخت لیگ قهرمانان اروپا

 

لیگ قهرمانان اروپا از جذاب ترین تورنمنت‌هایی است که در سطح جهان برگزار می‌شود، چرا که فرصت مناسبی برای محک تیم‌ها در مواجه با تیم‌های قدرتمند سایر کشورها است. تیم بانوان یوونتوس که قدرت بلامنازع کشور ایتالیا با کسب سه عنوان قهرمانی پیاپی است، باید در اروپا نیز نمایش خوبی داشته باشد تا بتواند جایگاه خود را در سطح قاره سبز نیز تثبیت کند. امری که البته به دلیل تازه کار بودن بانوان بیانکونری تاکنون محقق نشده است.

 

شب گذشته قرعه کشی مرحله یک سی‌و دوم لیگ قهرمانان اروپا در بخش بانوان برگزار شد و دختران بانوی پیر باید برای ورود به مرحله بعدی به مصاف بانوان المپیک لیون بروند. قرعه‌ای که البته بسیار سخت است و در همین مرحله اول، کار دشواری را پیش روی دختران قرار داده است. چرا که تیم بانوان المپیک لیون با هفت قهرمانی (پنج دوره قبلی) پرافتخارترین باشگاه در لیگ قهرمانان اروپا بوده و به ‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی شناخته می‌شود. این تیم همچنین عنوان شکست ناپذیران در سطح اروپا را دارد و با 23 برد و 2 تساوی (بدون شکست) به عناوین قهرمانی دست یافته است.

 

این دو تیم آخرین بار تابستان گذشته در قالب جام Veolia به مصاف یکدیگر رفتند که با برد 3 بر صفر لیونی‌هابه پایان رسید.

 

 

به بهانه قرعه کشی لیگ قهرمانان بانوان اروپا، بد نیست آشنایی مختصری با این تورنمت مهم داشته باشیم:

 

لیگ قهرمانان بانوان یوفا 21‐2020 بیستمین دوره مسابقات قهرمانی فوتبال باشگاه‌های بانوان اروپا است که توسط یوفا برگزار می‌شود و دوازدهمین دوره از زمان تغییر نام به عنوان لیگ قهرمانان بانوان یوفا است. فینال این دوره از مسابقات در گوتنبرگ سوئد برگزار می‌شود و تیم‌های برتر به طور خودکار به مرحله گروهی لیگ قهرمانان زنان 22-2021 راه می‌یابند.
سهمیه هر کشور برای معرفی تعداد تیم در لیگ قهرمانان از ضریب هر کشور که توسط یوفا تعیین می‌شود، مشخص می‌گردد. این ضریب از مجموع عملکرد هر کشور از سال 15‐2014 تا 19‐2018 در اروپا به‌دست می‌آید و جایگاه هر کشور را تعیین می‌کند.
کشورهای اول تا دوازدهم هرکدام دو سهمیه و سایر کشورها از یک سهمیه برخوردار هستند. براساس همین فرمول، ایتالیا در جایگاه هشتم قرار دارد و کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس، سوئد، اسپانیا، چک و دانمارک در رتبه اول تا هفتم و کشورهای سویس، هلند، نروژ و قزاقستان در جایگاه نهم تا دوازدهم قراردارند که کشورهای هلند و قزاقستان برای اولین بار از دو سهمیه در لیگ قهرمانان برخوردار شده‌اند.
برخلاف لیگ قهرمانان مردان که تیم‌ها در مرحله مقدماتی به صورت گروهی بازی‌ می‌کنند، در بخش بانوان بعد از مرحله مقدماتی که برای تعیین تیم‌های حاضر در لیگ است، بازی‌ها به صورت حذفی (مرحله یک سی‌و‌دوم) به‌صورت بازی‌های رفت و برگشت آغاز می‌شود.

 

گفتنی است تاریخ برگزاری تیم بانوان یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا در روزهای آینده به طور رسمی اعلام خواهد شد.

 


«به اشتراک گذارید»
Google+ Twitter Facebook
ساغر واحد
ساغر واحد«نگارنده اخبار»
ارتباط با نگارنده: